Tüberöz Meme Estetiği Nedir?

Tüp meme, diğer isimleri ile; tüberöz meme ya da hipoplastik veya konik meme, meme gelişim sürecince yaşanan anormal durumların ortaya çıkarttığı sonuçlardan biri olup sebebi net olarak ortaya konulamamış olmakla birlikte, bazı çalışmalar neticesinde memenin gelişimi esnasında gelişimin durmasını sağlayan genetik bir kodlama hatası olarak açıklanmaktadır.

Genel olarak, meme gelişim yetersizliği olarak tabir edilen tüp meme, kişinin sosyal yaşamında pek çok olumsuz sonuca yol açtığından ve gerek psikolojik gerek biyolojik açılardan hastanın hayatında problem yaratabilecek etkilere sahip olduğundan düzeltilmesi gereken bir sorundur.

Tüp memeyi tarif etmemiz gerekirse; birbirinden ayrık konumlanmış göğüsler, dar meme tabanı, yüksek meme altı kıvrımı, olması gerekenden daha geniş ölçüde meme başı çevresi gibi özellikler sıralayabiliriz. Tüp meme patolojisinin ağırlığı ise hastanın sıralamış olduğumuz faktörlerin ne kadarına sahip olduğu ile belirlenmektedir.

Tüberöz Meme Deformasyonunun Derecesi Tedaviyi Nasıl Etkiler?

Tüp meme patolojisinin ortaya çıkmasını sağlayan sebeplerin azlığı ya da çokluğu ve hastanın talepleri ile uzman doktorunuzun görüşleri doğrultusunda uygulanacak olan meme estetiğinin içeriği değişim gösterebilmektedir.

Tübüler Meme Estetiği ve İz

Tüberöz meme estetiği sonucunda ortaya çıkan iz, tübüler memenin kişide yarattığı olumsuz etkilerin yanında oldukça küçük kalmaktadır ve estetik esnasında ortaya çıkan izler fark edilmelerinin oldukça zor olduğu bölgelere konumlandırılmaktadır. Bunun yanı sıra memeye yağ enjeksiyonu ile çözülebilecek deformasyonlar söz konusu olduğunda ise bu işlem hiçbir şekilde iz oluşumuna olanak tanımamaktadır.

Tüberöz Meme Estetiğinde Memeye Yağ Dokusu Enjeksiyonu

Tübüler meme estetiği uygulamalarına en çok katkı sağlayan işlemlerden biri de memeye yağ enjeksiyonu neticesinde meme büyütme estetiğidir. Daralmış meme konisinin genişletilmesi, meme altı dokusundaki bantların kırılması ve meme büyütmenin sağlanması gibi durumlar söz konusu olduğunda memeye yağ enjeksiyonu, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Tüp Meme Estetiğinde Meme Silikonu Kullanımı

Tüberöz meme estetiği için kişinin beklentileri doğrultusunda yuvarlak ya da damla silikon kullanımı sıklıkla memeye yağ enjeksiyonu ile birlikte kullanılarak olumlu sonuçlar vermektedir. Bu yöntemler sayesinde meme büyütme estetiğinin sağlıklı bir şekilde ortaya konması sağlanmaktadır.

Tüberöz Meme Estetiği Sonrası Süreç

Tüberöz meme ameliyatı 1-2 gün sonra kişi günlük aktivitelerine dönüş sağlayabilmektedir. En çok bir hafta içerisinde iş yaşamına dönebilen hasta, hafif düzeyli spor ya da egzersiz faaliyetlerini de gerçekleştirebileceği bir evreye gelmektedir. Tam iyileşme ve normal hayata dönüş ise; maksimum 4 haftalık bir süre içerisinde gerçekleşebilmektedir.