X
KAMPANYA

Kronik Yara – Draesthetic

kronik yara tedavisi

Kronik yara bakım ve tedavisi multidisipliner bir yaklaşım gerektirmektedir ancak bu alanda Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahiye olan ihtiyaç kaçınılmazdır, hatta Plastik Cerrah bu ekibin başıdır diyebiliriz. Çünkü nedeni ne olursa olsun “kronik yara”da, uzun süredir kapanmayan bir yara ve buna bağlı olarak oluşan doku eksiği veya kaybı söz konusudur. Daha önceki bölümlerde bahsedildiği üzere, her türlü doku eksiğinin kapatılması ve onarımıda Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahinin görevidir. Söz konusu olan kronik yara olunca pek tabiki, patolojinin tüm boyutları ile incelenmesi, çok titiz bir tedavi planlaması yapılması ve iyileşmeye engel olan tüm faktörlerin ortadan kaldırılması son derece önem kazanmaktadır. Kronik yaranın sebep olduğu işgüç kaybı ve maddi hasarla birlikte yaşanan sosyal ve psikolojik sorunların yanı sıra, bu yaraların uzuv amputasyonuna sebep olması (kesilmesi) veya kansere dönüşmesi gibi önemli sonuçlar göz önüne alındığında konunun önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahların sıklıkla karşılaştığı kronik yara tipleri aşağıda belirtilmiştir.

-Şeker hastalığına bağlı ayak yaraları

-Venöz yetmezliğe (varis) bağlı bacak yaraları

-Derin doku ve kemik enfeksiyonlarına (osteomyelit) bağlı yaralar

2 Responses to Kronik Yara – Draesthetic

 1. Hocam bnm bi sıkıntım var yaklaşık on ay önce burnumun üstünde bi sivilce çıktı bunu bn rahatsız olduğum için sıktım bi an önce iltihap gitsin iyileşsin diye ama daha kötü oldu bunu bn Kaşıya kaşıya büyüttüm içine dogru çukurlaştı saglık ocağına gittim cildiyeye gittim ama bi türlü deri tam olarak düzelmedi hala bi çukurluk söz konusu ve çok göze batan bi yer oldugu için bni okadar çok sıktı ki bu durum anlatamam contratubex Die bi krem jel verdi en son gittim cildiyeci ama bi faydası olmadı hocam nolur bi yardım edin inanın sosyal hayatıma on aydır ara vermiş durum dayım bu yüzden

  • Merhaba
   Belirtmiş olduğunuz çukurlaşma için kliniğimde birçok tedavi alternatifleri bulunmaktadır. Fraksiyonel lazer, kimyasal peeling, dolgu, cerrahi işlem bunlardan yalnızca birkaçıdır. Şuan ki var olan durumunuzdan çok daha iyi hale getirebiliriz.
   Sizleri yalnızca muayene ederek yapılabilecek işlemler hakkında detaylı bilgi verebilirim.
   Randevu talebiniz için 2165652211-5076513537 no’lu telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.