X
KAMPANYA

Yüze Yağ Enjeksiyonu – Draesthetic

Yüz gençleştirme

 

Kendi Yağınızdaki Gençlik ve Yenilenme Gücü!

Estetik Cerrahi uygulamalarında yağ alma adını verdiğimiz “liposakşın” ve bir bölgeye yağ dokusuyla doldurma işlemi olarak adlandırdığımız “yağ enjeksiyonu” yöntemleri yıllardan beri çok başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak özellikle son 10 yıl içerisinde yağ enjeksiyonu yönteminin sağladığı avantajların bilimsel olarak ortaya konması sonucu yönteme olan ilgi adeta patlama yapmıştır. Peki, nedir bu ilginin sebebi? Bu ilginin sebebi yağ hücre enjeksiyonlarının içerdikleri kök hücre konsantrasyonu nedeniyle, dokuda adeta sihirli bir etki yaparak mucizevî değişimlere yol açmasıdır. Bu öyle bir sonuç ki, önümüzdeki dönemlerde, yağ hücrelerinden elde edilecek kök hücrelerin pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmasına şahit olabiliriz.

Estetik Cerrahi uygulamalarında kök hücrelerin etkisi nedir?

Estetik cerrahi için kök hücre gençlik aşısı demektir. Bu öyle etkili bir aşıdır ki, yüz germe gibi ciddi cerrahi işlemlere gerek kalmadan bir insanın yüzünde gerek hacim etkisi ve özelliklede kök hücreler ile büyüme faktörlerinin yeniden yapılandırmayı sağlayan etkileri sonucu, onlarca yıl gençleşmesini sağlayabilir.

Yağ dokusu içerisinde kök hücre ve büyüme faktörleri nasıl elde edilir?

Yağ dokusunun kök hücreden ne denli yoğun bir doku olduğundan bahsetmiştik, burada önemli olan diğer bir husus bu kök hücrelere zarar vermeden yağ dokusunu elde etmek ve yüze yağ enjeksiyonu işlemini tamamlamaktır. Bu konuda geliştirdiğim teknik ile yağ dokusuna en az hasar vererek yoğun kök hücre ve büyüme faktörü elde etmeyi sağlıyorum. Tabiî ki elde edilen bu kök hücreden yoğun yağ dokusunun uygun şekilde dokuya verilmesi yöntemin başarısında son derece önemlidir.

Kök hücreden ve büyüme faktörlerinden zengin yağ enjeksiyonu yüzde hangi bölgelere uygulanır?

Yüze yağ enjeksiyonu yüzün tüm bölgelerine uygulanabilir. İyi bir estetik sonuç elde etmek için ise yüz bir bütün olarak düşünülmeli ve yapılan işlemin bir yüz gençleştirme prosedürü olduğu asla unutulmamalıdır. Ben bu yaklaşım çerçevesinde şakak bölgesi, göz altı çukurlar ve göz çevresi, yanak bölgesi, alt çene kenarları, boyun bölgesi, burun –yanak kıvrımı, dudaklar, elmacık kemikleri ve kaş çevresini dikkatlice değerlendirip, tüm bu bölgelere ihtiyaç oranında 0,5 ile 3ml arasında yağ enjeksiyonları yapmaktayım. Burada hemen tüm hastalarımın bana sorduğu “Yüzüm çok şişer mi” sorusu, yanlış bilgilendirme veya kötü örneklerden yola çıkılarak oluşan kaygıyı yansıtmaktadır. Ancak bilinmelidir ki toplamda yüze yağ enjeksiyonu işleminde kullanılan yağ miktarı 20-30ml’yi geçmez ve tecrübeli ellerde bu miktarlardaki enjeksiyonlar öyle ciddi şişliklere, morluklara sebep olmaz.

Yüze yağ enjeksiyonu uygulamasındaki amaç nedir?

Yüzünüzün yirmili yaşların sonlarına doğru rengini, canlılığını, diriliğini yitirmeye başladığını otuzlu yaşların ortalarına doğru da kırışmaya başladığını fark edersiniz. Ancak bu genç yaşlarda cerrahi operasyonlara gerek kalmadan sadece enjeksiyon yöntemiyle de olumlu sonuçlar elde etmek ve zamanı geri almak mümkündür.  Yüze yağ enjeksiyonu, cerrahi kesiye ihtiyaç duymadan gençleşmenin en etkili seçeneklerinden biridir.

Yağ enjeksiyonunda amaç, çok uzun bir cerrahi işleme gerek kalmadan, yüzün gençleştirilmesi, canlandırılmasını sağlamaktır. Yaşlılıkla birlikte yüz bölgesinde meydana gelen iki önemli değişim hacim kaybı ve yer çekimi etkisiyle oluşan sarkmadır. Yağ enjeksiyonu ile bir taraftan kaybedilen hacim yerine konmakta, diğer yandan ise kök hücre ve büyüme faktörlerinin mucizevi etkileri ile kollajen lif sentezi artırılmakta, kollajen boyunda kısalma elde edilmekte, yeniden yapılanma süreci hızlanmakta ve bu sayede sarkma ve kırışıklıklar düzeltilmektedir. Bunun yanı sıra yağ enjeksiyonu sonrası ince kırışıklıkların açılması, leke problemlerinin azalması yada tamamen ortadan kalkması, derinin çok daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşması diğer önemli kazanımlardır.

Yüze yağ enjeksiyonu başka hangi problemlerin tedavisinde kullanılmaktadır?

Yüze yağ enjeksiyonu yüz gençleştirme işlemleri dışında, akne izleri, yara izleri,yanık izleri, yüzdeki lekelenmeler, leke problemleri, yüzdeki asimetriler gibi pek çok tedavisi zor durumun düzeltilmesinde başarıyla kullanılmaktadır.

Yüze yağ enjeksiyonu için genel anestezi gereklimidir?

Yağ enjeksiyonu tamamen lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Yüz germe işlemleri ile kıyaslandığında, genel anestezi almak istemeyen ve toparlanma sürecinin kısa olmasını arzulayan kimseler için bu çok önemli bir avantajdır. İşlem yaklaşık 1-1,5 saat sürer ve aynı gün içerisinde dilerseniz taburcu edilebilirsiniz.

Enjekte edilen yağlar erirmi?

Uygun teknikle elde edilen ve dikkatli bir şekilde enjekte edilen yağ dokusunda erime oranı oldukça düşüktür. Yani elde edilen sonuç kalıcı olarak kabul edilebilir.

Yüze Yağ enjeksiyonu uygulamasında iz kalırmı?

Yöntemin diğer yüz gençleştirme prosedürlerine göre en önemli avantajlarından bir diğeri ise işlemin milimetrik kesilerden gerçekleştirilmesi dolayısıyla neredeyse hiç iz bırakılmaması ve bırakılan bu milimetrik izlerin asla fark edilememesidir.

Yüze yağ enjeksiyonu diğer estetik cerrahi uygulamaları ile birlikte yapılabilirmi?

Yağ enjeksiyonu, pek çok estetik cerrahi uygulaması ile birlikte kullanılabilir. Hatta çoğu zaman iyi bir sonuç elde etmek için kişinin ihtiyaçlarına göre bu uygulamaların birlikte kullanılması kaçınılmazdır.

 

18 Responses to Yüze Yağ Enjeksiyonu – Draesthetic

 1. MERHABALAR ;

  YÜZÜMDE ÇOK SAYIDA DELİK VE SİVİLCE İZİ VAR YAĞ ENJEKSİYONU TEDAVİSİ UYGULANABİLİR Mİ?
  UYGULANIRSA ORTALAMA BİR FİYAT ALABİLİR MİYİM

 2. Burun kenarında oyuk oluru ve dudak kenarına kadar çizgi indi henüz 26 ydşındayım yüzüm çok iyiydi 2 ay içinde 11 kilo verdim elimde olmadan ve bu hale geldi yüzüm yağ enjeksiyonu işe yararmı ve kalıcılığı nedir lütfen yardımcı olun

  • Merhabalar Arife hanım,

   Yüze yağ enjeksiyonu elbette bu problemin çözümünde işe yarar kullandığımız özel patentli teknik sayesinde 5 sene ve üzeri bir kalıcılık söz konusudur.

   Ancak daha hızlı ve kolay bir çözüm olarak geçici dolgularda size uygundur, sadece 10dk lık bir işlemle enaz 12 ay kalıcılık mümkündür, işlemden sonra hemen normal yaşama dönebilirsiniz, elbette karar sizindir, heriki yöntemide sıklıkla uyguluyoruz.

   Muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 3. Merhaba
  Annemin vefatından sonra 18 kilo kadar bir kaybım olmuştu.Aradan seneler de geçse hiçbir şekilde eski dolgunluğuma kavuşamadım.Beni en çok üzen de yanaklarımın içeri çökmesiydi.Baktım olucak gibi değil,hastalıklı bir insan gibi duruyorum Serkan bey’i buldum internetten.Randevu alıp muayene mi oldum,bana tam olarak neyin faydalı olacağı hangi işlemden tatmin olucağımı detaylı şekilde anlattı.Son çare yağ enjeksiyonu oldu 🙂 Ameliyat günümüzü aldık,ameliyatımızı gerçekleştirdik.Ameliyattan çıktıktan sonra yüzüme baktım.Ağlayacaktım az kalsın 🙂 Ameliyatın vermiş olduğu travma ile yüzüm çok şişti.2 gün uyuşma oldu.Ama bunların hepsinin geçeceği söylendiği için bekledim.Uyuşmam çabuk geçti ama şişliklerim biraz daha sürdü.1 ay sonra sanki 10 kilo almış gibiydim.Yani istediğim tam olarak buydu Sonuçtan inanılmaz memnun kaldım,o şişliklere o uyuşmaya herşeye değdi.Artık daha dinç,daha diri,daha orantılı yüz hatlarım var.Hiç korkmayın ameliyattan inanılmaz memnun kalıcaksınız…

 4. Merhaba, ben yanaklarima yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Amerika da yasadigim için muayene olmam biraz zor. Daha önce geçici dolgu yaptırdım ama cok bir fayadasini görmedim. Yağ enjeksiyonu için aşağı yukari bir fiyat vermeniz mümkün mu. Sol yanagima 3cc kadar geçici dolgu yapıldı Nisan ayında. Yardımcı olursaniz cok sevinirim. Teşekkürler

  • Merhaba Sevgi Hanım
   Yağ enjeksiyonuyla ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.Yurt dışında olduğunuz için muayeneye gelmenizin zor olacağından bahsediyorsunuz, fakat sizin yüzünüzün elastikiyet yapısını ve daha önce yapılan dolgunun yüzünüzdeki son durumunu elbetteki görmemiz ve size net ve sağlıklı bir karar vermemizde çok önemli olacaktır.
   Sağlıkla kalın.

  • Merhaba

   Yağ enjeksiyonu ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 5. Yuze Yağ enjeksiyonu için genel bir fiyat alabilirmiyim

  • Merhaba Esra Hanım
   Tüm yüze yağ enjeksiyonu ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dileriz.

 6. Merhaba Tarkan Bey
  Penis estetiği ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
  İyi günler dilerim.

 7. Merhabalar, genel yag dolgusu fiyatlarinizi alabilirmiyim.

  • Merhaba İlknur Hanım
   Yağ enjeksiyonu ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dilerim.

 8. Yüze yağ enjeksiyonu için fiyat bilgisi alabilirmiyim?

 9. Merhaba
  Yuzume yag enhelte ettirmek ve catik kaslarimi duzrlttirmek istoyorum
  Bunun icin nasil bir uygulama yapiliyor.
  Fiyati nedir

  • Merhaba Neşe Hanım
   Kalıcı bir uygulama isterseniz yüzünüze yağ enjeksiyonu uygulaması alabilirsiniz.
   Çatık kaşlarınızı da düzeltmek için botox uygulaması yaptırabilirsiniz.
   Ancak sizi muayene ettikten sonra bu uygulamalar için uygun olup olmadığınıza yada başka alternatiflerle ilgili de daha net bilgilendirebilirim.
   Konuyla ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle..

 10. Merhaba Serkan Bey. Ben burun kenarından başlayarak aşağıya inen çizgilerimden çok rahatsızım. Yanaklarım sarkmış ve mutsuz bir ifadem var. Bundan kurtulmak istiyorum. O bölgeye botoks yapılmadığını dolgu yapıldığını biliyorum. Ancak yaptıran arkadaşım oldu ve kötü bir sonuç çıktı. Üstelik Nişantaşı’nda gayet iyi bir yerde yaptırmış olmasına rağmen. Bende korkuyorum. Ama kurtulmak da istiyorum. Yüz dolgusu kalıcı bir çözüm mü? Ayrıca fiyat bilgisi rica edeceğim. Hem köme yüz için, hem de sadece yanak kenarı çizgileri için. Teşekkürler

  • Merhaba Neslihan Hanım
   Cilt elastikiyetinizi toparlamak için farklı alternatifler mevcuttur. Radto frekans, dolgu, botoks, mezoterapi vs.. bunlardan yalnızca birkaçıdır.

   Muayene sırasında cilt tipinizi değerlendirerek hangi işlem için uygun olduğunuzu planlayabiliriz.

   Dolgu uygulaması ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.