X
KAMPANYA

Karın Germe Estetiği

karın germe estetigi-draesthetic

 

Karın Germe (Karın Estetiği) ile Çok Daha Güzel Bir Vücudunuz Olsun

Türkçeye “karın germe” yada karın estetiği”  olarak çevirebileceğimiz “abdominoplasti” ameliyatı, estetik açıdan iyi bir görünüme sahip karın-bel bölgesi elde etmek için yapılan cerrahi girişimdir. Diyet uygulamaları ve egzersizle karın bölgesinde düzeltemediğiniz, hoşumuza gitmeyen görünümlerin, gebelik sonrası oluşan çatlakların, kilo verme sonrası gözlenen sarkmaların giderilmesinde estetik cerrahi devreye girerek karın germe operasyonu ile size yardımcı olacaktır.

Hangi durumlarda karın germe gereklidir?

Karın germe ameliyatları, göbek bölgesindeki şişkin görünümün düzeltilmesi, göbek yağlanmaları ve en önemlisi göbek sarkmaları durumunda gereklidir. Özellikle yaşın ilerlemesi sonucu karın kaslarının esnekliğini kaybetmesi göbek bölgesinde sarkmalara ve Kötü bir görünüme neden olur. Ancak karın germe ameliyatlarının zayıflama prosedürü olmadığı daha çok vücut konturunu, görünümünü düzeltici operasyonlar olduğu unutulmamalıdır. Karın bölgesi yağları, vücudun diğer bölgelerine oranla diyet ve egzersiz uygulamalarına daha dirençlidir. Kişiler ideal veya ideale yakın kilolarına ulaşmış olsalarda karın bölgesinde yağ fazlalığı ve deri sarkmaları olabilimektedir. Gebelik sonrasında, hızlı kilo alıp verme periyodlarına bağlı olarak yada yaşla birlikte karın bölgesinde oluşan istenmeyen yağ birikimleri, deri fazlalıkları, sarkmalar, çatlaklar, kas gevşeklikleri ve deformitelerin düzeltilmesinde abdominoplasti (karın germe) operasyonları etkin ve başarılı işlemlerdir.

Karın germe için ideal hasta kimdir?

Karın germe ameliyatları için en uygun hasta, sigara içmeyen, ileriye dönük bir gebelik planı olmayan (kesin bir engel değildir), ideale yakın kilosuna ulaşmış ve ameliyat için risk oluşturacak ciddi bir sağlık problemi bulunmayan bireyler şeklinde tanımlanabilir. Her zaman ideal hasta profilini sağlamak mümkün olmayabilmektedir. Bu durumda hasta ile operasyonun tüm detaylarını ve olası sonuçlarını ayrıntılı bir şekilde tartışıp, operasyon kararı verilebilir. Örneğin kişi sigara içicisidir, ancak operasyondan enaz 7 gün öncesinde sigaranın içimine son verilmesi ve operasyon sonrasında yaralar iyileşinceye kadar yaklaşık 7-10gün süreyle kesinlikle sigara içilmemesi konusunda mutabakat sağlanarak ve sigara içiminin sebep olabileceği problemler hastaya detaylı olarak anlatıldıktan sonra karın germe estetik ameliyatı yapılabilir. Yada tüm çabalarına rağmen ideal kilosuna ulaşamayan bir kimseyi, operasyonla bir düzelme sağlayıp moral motivasyonunu artırmak ve yaşam standardını yükseltmek çok daha faydalı olacaktır. Yani aslında her bireyi kendi koşullarında değerlendirmek ve bu doğrultuda karın estetiğine karar vermek en doğru yaklaşım olacaktır.

Hangi riskler var?

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi karın estetiği ameliyatlarınında bir takım riskleri (örneğin; kanama, enfeksiyon, yara problemi.. gibi) bulunmaktadır. Ancak iyi bir planlama ile ve gereken tedbirler alınarak riskler en aza indirilir. Tecrübeli bir estetik cerrahi uzmanı tarafından karın germe estetiği yapıldığında olası riskler ile karşılaşma ihtimalinin son derece düşük olduğu unutulmamalıdır.

Ameliyat öncesi değerlendirme

Ameliyat kararı verildikten sonra, operasyon öncesi yapılacak görüşmede, farklı planlarda karın bölgenizin fotoğrafları çekilir ve ameliyata kadar olan dönemde yapılması gerekenler ve yapılmayacaklar konusunda size ayrıntılı bilgi verilir. Bu dönemdeki en önemli nokta sigara içimi konusundaki uyarılara harfiyen uyulmasıdır.

Karın germe estetiği nasıl bir ameliyattır?

Karın germe estetiği genel anestezi altında yapılır ve işlem genellikle  1,5 – 2,5 saat arasında sürer. Mevcut deformitenin durumuna göre yapılacak olan uygulama “tam bir abdominoplasti” ile “mini abdominoplasti” arasında değişmektedir. Cerrahi işleme göre, yapılacak kesinin, dolayısıyla da izin boyu değişmekle birlikte, izler iç çamaşırınızın ve bikininizin altında kalacak ve dışarıdan görülemeyecek şekilde planlanır. Estetik dikişler nedeniyle izler ince bir çizgi şeklindedir ancak kişisel özelliklerinize bağlı olarak kalacak olan izin boyutlarında değişiklik olabilir.

Bazı teknik farklılıklar olmakla birlikte karın germe estetiğinde yapılanlar, sarkmış olan deri ve yağ dokusunun çıkarılması, karın kaslarının iç dikişler ile sıkılaştırılması (estetik olarak bel bölgeniz daraltılacak ve omurganızın desteği artırılmış olacak), göbek deliğinin yeni yerine alınması (mini abdomiplasti prosedürlerinde gerekmeyebilir) ve kalan karın derisinin aşağıya doğru gerdirilmesi şeklinde özetleyebiliriz. Liposakşın karın germe operasyonlarının vazgeçilmez bir parçası olduğununu da burada hatırlatmakta fayda görüyorum. Kişisel yaklaşımım gereği karın germe estetiği ameliyatlarında liposakşını çok yoğun bir şekilde kullanmaktayım ve bu sayede çok daha kısa bir iz ile ve çok daha kısa bir toparlanma dönemi geçirerek, başarılı estetik sonuçlar elde etmekteyim.

Karın germe ameliyatı sonrası dönem nasıl geçecek?

Ameliyat sonrasında ilk gece takip açısından hastanede kalacaksınız (bazen uygulamanın genişliğine bağlı olarak, mini abdominoplasti prosedürlerinde hastayı 6-8 saatlik izlemden sonra evine gönderebiliyoruz). Ameliyat sonrası toparlanma sürecinde, mümkün olan en kısa zamanda hareketlenmenizi istiyoruz. Operasyonun ertesi günü, ameliyat bölgesinde olabilecek kanama ve sıvı birikintilerini dışarı çekmek amacıyla deri altına yerleştirdiğimiz, drenleri kontrol ederek çekiyoruz. Ödem ve kanama kontrolünün yanı sıra, iç dikişlerin sağlamlığına da katkı sağlayan elastik yapıdaki korse ile sizi evinize gönderiyoruz ve 4 hafta süreyle geceli gündüzlü olarak bu korseyi kullanmanızı öneriyoruz. 4 haftadan sonraki 2 haftalık sürede ise sadece gündüzleri veya ağır aktiviteleriniz sırasında korse kullanmanızı istiyoruz. Yani sanıldığının aksine iki büklüm olarak yürümeniz gerekmiyor ve uzun süreli olarak istirahat etmenizi istemiyoruz. Operasyonun ertesi günü çok zorlanmamak koşuluyla sosyal yaşantınıza dönebiliyorsunuz ancak tabi ki bu noktada ağrı eşiği gibi kişisel farklılıkların devreye girdiğini de hatırlatmak gerekiyor.

Dikişler ne zaman alınacak?

Karın germe ameliyatlarında kendiliğinden eriyen estetik dikişler kullanılması nedeniyle dikiş alınmasına gerek yoktur. Karın germe estetiği sonrasında kullandığımız özel bantlar sayesinde duş almanızla alakalı herhangi engel olmaz. Yani ertesi gün bile duş alabilirsiniz.

Karın germe sonrası ne zaman işime dönebilirim?

Yapılan işleme ve sizin kişisel farklılıklarınızla ilişkili olarak değişmekle birlikte, toparlanma süreci genelde 5-7 günde tamamlanmakta ve 1. hafta sonunda işinize dönebilmektesiniz. Yürüyüş gibi sportif egzersizlere hemen ertesi gün başlıyabilirsiniz ancak, karın kaslarını çalıştıracağınız veya ağırlık kaldıracağınız daha ileri fiziksel aktivitelere başlamanız için 4 haftalık bir süreye ihtiyacınız olacaktır. Ameliyat sonrası takip ve kontrol süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi taburcu olmadan önce size anlatılacaktır.

Karın germe estetiğinden sonra doğum yapabilir miyim?

Eğer planlı bir gebelik var ise bu operasyonun gebelik sonrasına ertelenmesi tabi ki çok daha doğru olacaktır. Ancak bu durum, karın germe estetiğinden sonra asla gebe kalmayacaksınız anlamına gelmez, tabi ki bu işlemden sonra doğum yapabilirsiniz, ancak bizimde size tekrar karın germe estetiği yapmamız gerekebilir :). Yani aslında karın germe estetiği gebeliğe engel bir durum oluşturmaz, ancak yakın gelecekte böyle bir planlama varsa doğru olan karın germe ameliyatının gebelik sonrasına ertelenmesidir.

11 Responses to Karın Germe Estetiği

 1. Merhaba. Ben bir şey sormak istiyordum. Sezeryan sonrası karın sarkması toparlanabılıyor mu ? Yukarıdan aşağıya doğru olan bir problem. Eğer böyle bir operasyon yapabiliyorsanız fıyatını öğrenebılır mıyım. Teşekkür ederim şimdiden.

 2. KARIN GERME AMALIYATI FITAINI SORACAKTIM SAYGILAR

 3. 977971 208258When visiting blogs, i usually discover a very good content like yours 192277

 4. Pingback: Homepage

 5. Serkan hocama 4 ay önce karın germe ameliyatı oldum.İşlem sonrası ilk 1 hafta şişlikten kaynaklı hareket kısıtlamaları oluyor.4 hafta zorunlu korse kullanımı var (En sıkıcısıda o ).Toplamda 1 ay kadar sonra sonuç inanılmazdı.Benim doğum sonrasında oluşan sezeryan sonrasında kalan deri fazlalığım özellikle bana yaz aylarında sıkıntı yaratıyordu.Karın altı pişiklerim ve burnuma kadar gelen o koku çekilecek gibi değildi.Bu yüzden ben bu operasyonu neden daha önce yaptırmadım diye kızıyorum kendime.Aynı dertten müzdarip bir arkadaşım daha var oda şimdi işlerini ayarladığında aynı operasyonu geçirmek istiyor.İyileşme sürecinde vermiş olduğum 6 kilo da yanında cabası bu arada.42 bedenden 38 bedene düşmek çok güzel bir duyguymuş isteyen herkes bunu umarım tadar.Gönül rahatlığı ile bu işlemi yaptırabilirsiniz ,içiniz rahat olsun.Bol şans(:

 6. Ben geçen yıla kadar 135 kilo civarındaydım.Kilo alımının beraberinde gelen rahatsızlıklarım beni tüp mide ameliyatı olmama yöneltti.Zaman içerisinde vermiş olduğum 60 kilo beni inanılmaz rahatlattı.Fakat bu kadar verilen kilonun getirisi de oldu pek tabi ki 🙂 Özellikle karın bölgemdeki sarkan deri fazlalığım beni artık yormaya başlamıştı.Sıkı korseler ile nereye kadar idare edilebilirdi ki…Araştırmalarım sonu Serkan Hocam’ı buldum.Hakkında yapılan yorumlar çok iç açıcıydı.Randevu alıp görüşmeye gittim.
  Beni karşılayan o inanılmaz sıcak ortam,birkaç kere görüşmüş gibiydik.Başımdan geçen iyisiyle kötüsüyle herşeyi anlattım.Beni can kulağı ile dinledi.Ve bu ameliyat sizin için çok iyi olucak sözü beni ameliyat için ikna etti.Görüşme sonrası ameliyat tarihimi aldım.Bu zaman içerisinde tabi ki de araştırmalarım devam etti 🙂 Ama kafamda hiçbir şekilde soru işareti kalacak birşeye rastlamadım.Ameliyatımı oldum,1 hafta sonra kontrolüme gittim.Bantlarım tazelenmek için açıldı ve mutluluktan ağlamak istedim.Elim ile karnımın üstünde su gibi aktım.Hiçbir engelim,hiçbir kusurum kalmadı artık.Ağrı diye birşey söz konusu olmadı bende çok şükür.İlk hafta sadece çok dik yürüyemedim.Ama bunca güzellikten sonra ufak ayrıntılara takılmıyorsunuz bile.Ameliyatımı olalı yaklaşık 1 ay kadar oldu.Her geçen gün herşey daha da iyiye gidiyor.Türk doktorlarımızı çoook seviyoruum,ellerinize sağlık.Tüm yaşantınızda başarılar dilerim…

 7. karındaki yağların alınması nekadardır fiyat verebilirmisiniz

  • Merhaba
   Fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 8. Serkan bey merhaba nasılsınız, sekiz ay önce yaptırdığım ameliyatım dan çok memnunum, bazen çevrenizdeki insanları dinlememekte de fayda var. Gerçek şu ki insanın yaşı ilerledikçe vücudundaki fazlalıklar hareketlerini daha da kısıtlıyormuş, inanın daha rahat hareket ediyorum, çok mutluyum çok memnunum ellerinize sağlık beni anladığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.Serkan bey iki sonra görüşmek üzere meme küçültme için geleceğim..:)).İyi günler dilerim….

 9. Tekrardan Merhaba hocam, ben yillik iznimde 7-18 eylul tarihleri arasinda burun estetigi yaptirmak istiyorum.

  • Merhaba
   Elbetteki yaptırabilirsiniz öncelikle muayene için gelmeniz gerekmektedir, sonrasında randevu planlamamızı yapabiliriz.
   Görüşmek dileğiyle…

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.