X
KAMPANYA

Memeye Yağ Enjeksiyonu – Draesthetic

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme

Yağ enjeksiyonu uzun yıllardan beri estetik amaçla kullandığımız yöntemlerden olmakla beraber, özellikle son yıllarda yağ dokusunun içerdiği yüksek orandaki kök hücre ve büyüme faktörlerinin fark edilmesi ile oldukça önem kazanmıştır. Özellikle anti aging amaçlı yağ enjeksiyonlarının şaşırtıcı sonuçları yanında kendinize ait doğal dokular ile (yağ enjeksiyonu)  göğüs ve  popo büyütme işlemlerinde olumlu sonuçlar elde edilmesi, bu yöntemlerin dahada iyileştirilmesi için yapılan çalışmalara hız kazandırmıştır.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme nasıl yapılır?

İşlemin ilk aşaması enjekte edilecek yağın 2-3 mmlik ince kanüller ile iz bırakmadan vücuttan alınmasıdır.  Dokuyu travmatize etmeden ve yağ dokusuna mümkün olan en az hasarı vererek atravmatik liposakşın ile yağın elde edilmesi son derece önemlidir. Elde edilen yağ dokusu santrifüj edilerek gereksiz olan kısımlar ayrıştırılır ve kök hücre ile büyüme faktörlerinden zengin olan kısmı enjekte edilmek üzere toplanır. Yapılan çalışmalarda bu işlem sayesinde yağın erime oranının son derece azaltıldığı gösterilmiştir. Enjekte edilecek yağ elde edildikten sonra, planlanan miktarlarda göğüs dokusunun içine ve altına enjekte edilerek göğüs büyütme ve dikleştirme işlemi tamamlanmış olur.

Yöntemin avantajları nelerdir?

Estetik cerrahi uygulamaları, günümüzde öyle bir noktaya ulaşmıştır ki, hemen her tekniğin alternatifleri hastalara sunulabiliyor. Diri, dik ve vücutla orantılı biçimde iri memeler isteyen hastalar için de birden fazla seçenek söz konusu. Elbette hangi uygulama ile sizin için en iyi sonucun elde edileceğine sizin beklentiniz ve estetik cerrahınızın öngörüsü sonucu karar verilebilir. Meme estetiği konusunda son yıllarda hastaların çok tercih ettikleri bir uygulama olan yağ enjeksiyonu tekniği çeşitli avantajları da beraberinde getiren bir seçenek.

Yöntemin en önemli avantajı, vücudunuza yabancı olmayan tamamen size ait bir dokuyla büyütmenin yapılabilmesi ve bu işlem sırasında hiç iz bırakılmamasıdır. Diğer önemli bir avantajı ise aynı zamanda yapılan liposuction ile istemediğiniz bölgelerdeki yağlardan kurtulmanız ve bu yağların istediğiniz bölgede kullanılmasıdır yani bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Yöntemin dezavantajları nelerdir?
Yöntemin en önemli dezavantajı, meme dokusuna enjekte edilen yağın bir kısmının eriyebilme ihtimalidir. Maalesef bu konuda kesin oranlar verilememektedir. Bu erime miktarını belirleyen pek çok faktör söz konusudur, ancak iyi teknik kullanılarak bu erime oranı minimumda tutulur. Yağ dokusunun görüntüleme tekniklerinde şüpheli imajlara yol açması diğer bir dezavantajdır, ancak görüntüleme teknolojilerindeki ilerlemeler sayesinde ve yağ enjeksiyon tekniğinin ilerlemesi ile bu konudaki problemler çözülmüştür.

Hastanede kalmak gerekli midir?
Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme işlemi lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilir  dolayısıyla hastanede kalmanıza gerek kalmaz aynı gün hastaneden çıkabilirsiniz, ertesi gün işinize dönebilirsiniz.

Hangi tip göğüsler bu işlem için uygundur?
Aşırı miktarda sarkması olmayan
Deri elastikiyeti iyi olan
Çok fazla büyütme istemeyen
Yağ enjeksiyonu için alınabilecek yağ dokusu olan hastalar bu işleme uygun adaydırlar.

İşlem sonrası kısıtlamalar nelerdir?
İşlem sonrası günlük sosyal yaşantınıza çok çabuk dönersiniz. Ağır sportif aktiviteler ve egzersizler dışında bir kısıtlama yoktur. İşlemden sonraki gün duşunuzu alabilir, kolları kullanmanızı gerektirmeyen  hafif sportif aktivitelere başlayabilirsiniz.

15 Responses to Memeye Yağ Enjeksiyonu – Draesthetic

 1. merhaba, meme yağ enjeksiyonu ve meme büyütme ameliyatı ile ilgili fiyat bilgisi talep ediyorum. teşekkürler

  • Selin hanım memeye yağ enjeksiyonu ve meme büyütme operasyonu ile ilgili ücret bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

  • Hilal hanım merhabalar,

   Memeye yağ enjeksiyonu ve silikonla meme büyütme operasyonunun ücret bilgisi mail adresinize iletilmiştir.

   İyi günler dilerim.

 2. Meme yag enjektesi fiyatlarini ogrenebilir miyim
  Eridikten sonra sarkma oluyor mu
  Yas sinirini nedir

  • Merhabalar,

   Memeye yağ enjektesi fiyatları seçeceğiniz hastane ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Takdir edersinizki her hasta aynı değildir, yapılacak enjeksiyon, alınacak yağ dokusu kişiden kişiye değişmektedir, bazen yağ enjeksiyonuyla birlikte ek uygulamalarda gerekmektedir, dolayısıyla ücret bilgisi için en sağlıklı yöntem muayene sonrasında yapılan plana göre fiyat bilgisi almanız şeklinde olacaktır.

   Herhangibir yaş sınırı yoktur, hiçbir şekilde bu ameliyata bağlı sarkma oluşmaz.

   Dilerseniz 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 3. Merhaba bende ücret bilgisi alabilmiyim
  simdíden Tesekkürler

  • Merhabalar,

   Memeye yağ enjektesi fiyatları seçeceğiniz hastane ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Takdir edersinizki her hasta aynı değildir, yapılacak enjeksiyon, alınacak yağ dokusu kişiden kişiye değişmektedir, bazen yağ enjeksiyonuyla birlikte ek uygulamalarda gerekmektedir, dolayısıyla ücret bilgisi için en sağlıklı yöntem muayene sonrasında yapılan plana göre fiyat bilgisi almanız şeklinde olacaktır.

   Dilerseniz 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 4. Merhaba Serkan Bey iki yıl önce göğüslerime yapmış olduğunuz yağ enjeksiyonum dan çok memnunum, çok teşekkür ederim. Göğüslerim de hala en ufak bir değişiklik olmadı, bu konuda kendimi çok şanslı hissediyorum. Sizin gibi işinin hakimi ve ne yaptığını bilen, hastasının beklentisini tam olarak anlayan, bir hocayı tanıdığım için çok mutluyum. Ellerinize sağlık, iyi günler dilerim.

 5. Iyi gunler benim sorum olacakti meme yag enjeksonu fiyati ne kadar birde dudak kalicinin fiyati birde basen aldirmak isityorum bununda fiyati soylermisiniz ona gore size gelecegimde tesk

  • Merhaba Emine hanım

   Ortalama fiyat bilgileri mail adresinize gönderilmiştir.

  • Merhaba Gamze Hanım

   Memeye yağ enjeksiyonu ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   İyi günler dilerim.

 6. Merhabalar,

  Dolgu ile burun estetigi ve breast implant fiyati alabilir miyim?

  tesekkurler,

  • Merhaba Ömür
   Dolgu ile burun estetiği ve breast implant fiyatları mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle…

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.