isik_dolgusu_nedir

Işık Dolgusu Nedir?

ışık dolgusu içeriğinde hyaluronik asit bulunan ve yüzü, elleri, gözaltlarını daha canlı, daha ışıltılı, daha genç ve diri gösteren bir dolgu uygulamasıdır. Bazen tek seans yeterli olmakla birlikte birkaç seansın belli aralıklarla tamamlanması sonucu yaklaşık 1 yıl etkisini koruyan bir ameliyatsız estetik cerrahi uygulamasıdır. İnce uçlu enjeksiyonlarla cilde uygulanan dolgu maddesinin cilde nem kazandıran, cildin zamanla kaybettiği ışığı geri kazanmasını sağlayan etkisi daha genç ve güzel bir görünüm için oldukça başarılı sonuçlar sunar.

Işık Dolgusuyla Daha Genç Görünmek Mümkün mü?

Işık dolgusu uygulaması içerdiği hyaluronic asidin daha dolgun ve canlı gösteren yapısı sayesinde genç görünmeyi sağlayabiliyor. yüz, boyun, dekolte, el, ve gözaltları yapılan ışık dolgusu uygulamasıyla daha genç görünmek mümkün.

Işık Dolgusu Elleri Gençleştiriyor mu?

Işık dolgusu uygulaması, zamanla diriliğini ve canlılığını yitiren el dokusuna uygulanabiliyor. Böylece daha canlı, daha genç ve daha ışıltılı bir el görünümü elde ediliyor. İnsanların gerçek yaşlarının ellerinden anlaşılacağı varsayımı da bugünün estetik cerrahi başarısıyla çürütülmüş oluyor.

Işık Dolgusuyla Canlı Bir Cilt

Cilde kaybettiği nemi, ışık yansıtan ışıltılı görünümünü tekrar kazandırmayı amaçlayan ışık dolgusu uygulamasıyla çok daha canlı bir cilt elde edilebiliyor. Gözaltlarında zamanla oluşan kötü görünümü de giderebilen ışık dolgusuyla ameliyatsız estetik başarısına ulaşılıyor.

Işık Dolgusu Nasıl Uygulanıyor?

Tüm yüz, boyun, dekolte ve istenirse ellere uygulanan ışık dolgusu 1’in uygulaması esnasında 1,2 ya da 3 kez 2 haftada bir ara vererek işlem tekrarlanır. Enjeksiyon yöntemiyle yapılan uygulamada bazen tek seferde de çok iyi sonuç elde edilebilir.

Kaç Çeşit Işık Dolgusu Var?

Işık dolgusu, uygulamada gözaltlarına, yüze ve ellere olmak üzere üç farklı alana etki etmesi yönüyle değerlendirilir. Ancak temelde 1.ışık dolgusu ve 2.tip ışık dolgusu olmak üzere iki tiptedir. İlk tip yüzün geneline farklı noktalardan ve farklı seanslarla uygulanır. 2.tip ışık dolgusu ise yüz genelinden biraz daha hassas bir yapıya sahip olan gözaltlarına uygulanır.

Gözaltı Işık Dolgusuyla Gözaltlarını Gençleştirmek Mümkün mü?

Yanak ve gözaltı arasındaki uyuntu farkı ve gözaltlarındaki çukurluğun mor bir görünümde olması, gözaltı torbaları gibi bakışları yorgun, mutsuz, yaşlı gösteren detayları gidermek için ameliyatsız bir uygulama mümkün. Söz konusu işlemin adı ışık dolgusu. İçerdiği daha parlak ve dolgun bir görünüm sağlayan hyaluronic asid ile ışık dolgusu ya da gözaltı ışık dolgusu çok başarılı sonuçlar sunuyor.

Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Işık dolgusu aslında adından da anlaşılacağı gibi bir dolgu uygulamasıdır ve içeriğinde de dudak dolgusu, yüz dolgusu, burun ucu dolgusu, çene ucu dolgusunda kullanılan malzeme bulunmaktadır. Işık dolgusunun içinde diğer dolgu uygulamalarından farklı bir özellikte olan hyaluronic asid kullanılmaktadır.

Işık Dolgusunun Zararı Var mı?

Cildin nemlenmesine, onarılmasına yardımcı olan ışık dolgusunun her hangi bir zararı yoktur.