X
KAMPANYA

Meme Küçültme Estetiği – Draesthetic

meme kucultme estetigi

Meme Küçültme Ameliyatı: Sağlık ve Estetik Bir arada

Aşırı büyük göğüsler, günümüz toplumunda bir çok kadın için hem psikolojik, hem iletişim konusunda hem de fiziksel açıdan önemli bir sorun olabiliyor. Büyük göğüsleri nedeniyle olduğundan daha kilolu görünen, göğüslerini kamufle etmek için duruşunu bozan, göğüslerinin ağırlığı nedeniyle sırt, bel ve boyun ağrıları çeken bir çok kadın var. Ancak günümüzde estetik cerrahi biliminin bize sağladığı imkanlarla son derece konforlu ve ağrısız bir biçimde göğüslerinizi küçültmeniz mümkün. Başarılı bir meme küçültme estetiği ya da göğüs küçültme ameliyatıyla kısa sürede sandığınızdan çok daha kolay bir biçimde size yük olan ağırlıklardan kurtulabilirsiniz.

Meme küçültme ameliyatlarında göğüslerdeki fazla yağ dokusu, meme dokusu ve cilt dokusu alınarak, vücudunuz ile uyumlu ve estetik açıdan güzel bir meme şekli ve görünümü elde edilir. Bunun yanı sıra göğüslerin büyüklüğünden kaynaklanan bel ve boyun ağrıları, kol ağrıları, göğüs altlarında cilt dokusunun tahriş olması gibi sağlık problemlerinin giderilmesi bu operasyonlar sayesinde mümkün olmaktadır. Ayrıca büyük ve sarkık göğüslerin kişinin istediği kıyafetleri giymesine engel olduğunu, özellikle yaz aylarında plaj ortamında sıkıntı yaşadıklarını ve sosyal yaşantılarında rahat hareket edemediklerini pek çok hastamızdan duymaktayız. Bu haliyle meme küçültme operasyonları aynı zamanda kişinin kendine olan güvenini artırıcı, sosyal hayatını kolaylaştırıcı girişimler olma özelliğini taşımaktadır.

Meme küçültme ameliyatı kimlere yapılır?

Operasyona engel bir sağlık problemi bulunmayan, göğüslerinin gelişimi tamamlanmış ve göğüslerinin büyük ve sarkık olmasından şikâyetçi herkese bu ameliyat uygulanabilir. Ameliyat yaklaşık 2,5–3 saat sürer ve genel anestezi altında gerçekleştirilir, ameliyat sonrası 1gece hastanede misafirimiz olduktan sonra, ertesi gün gayet formda bir şekilde evinize gidebilirsiniz.

Planlanan bir gebelik var ise meme küçültme ameliyatı ertelenmelimidir?

Planlanan bir gebelik, meme küçültme ameliyatları için kesin bir engel değildir. Ancak gebeliğe bağlı olarak ve gebelik sonrası emzirme sürecinde, göğüslerin hacminde ciddi değişiklikler olacağını dikkate alırsak, böyle bir ameliyatın gebelik sonrası döneme bırakılmasının daha doğru olacağı söylenebilir. Buna rağmen çok ciddi meme büyüklüklerinde veya heriki meme arasında çok belirgin farklılık olduğu durumlarda veya göğüslerin büyüklüğü nedeniyle ciddi fiziksel veya sosyal sağlık problemleri yaşanıyorsa, operasyon gebelik sonrası dönemi beklemeden gerçekleştirilmelidir.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında bebek emzirebilirmiyim?

Meme küçültme ameliyatlarından sonra emzirmenin bozulması ile ilgili olarak değişik oranlar bildirilmiştir. Kullanılan tekniğe bağlı olarak değişmekle birlikte, çok aşırı büyük olmayan göğüslerde emzirmeye yönelik bir sıkıntı yaşanma ihtimali oldukça düşüktür.

Meme başının hissetmesi bozulur mu?

Meme küçültme ameliyatlarında potansiyel olarak böyle bir risk mevcuttur, ancak kullanılan teknik, titiz bir planlama, dokuya saygılı cerrahi manipülasyon ve tecrübe ile bu risk oldukça azaltılmaktadır. Emzirmeye benzer şekilde, çok büyük memelerde, kullanılan tekniğe bağlı olarak bu risk artmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında nasıl bir iz kalır?

Meme küçültme ameliyatlarında göğüslerin büyüklüğü, meme dokusunun karakteristiği, cilt fazlalığı ve cerrahın yöntem seçimi gibi pek çok faktör ameliyattan sonra kalacak izlerin lokalizasyonunu ve uzunluğunu etkilemektedir. Yağ dokusundan zengin ve cilt fazlalığı minimal veya hiç olmayan memelerde sadece liposuction (yağ emme) yöntemiyle, 1-2mm lik izler bırakarak göğüslerin küçültülmesi mümkündür. Bunun yanı sıra sadece meme başının etrafında iz bırakarak veya meme başı etrafı ile birlikte aşağı meme altı oluğa doğru uzanan bir iz bırakılarakda operasyon gerçekleştirilebilmektedir.

Göğüslerin şekil ve büyüklüğü kalıcımıdır?

Göğüs küçültme ameliyatlarından sonra elde edilen formun kalıcılığı kişisel faktörler ve kullanılan yönteme bağlı olarak değişmektedir. Ancak bu sürenin oldukça uzun olduğunu söyleyebiliriz, tabiki yaşlanma nedeniyle yer çekiminin olumsuz etkilerini göz ardı edemeyeceğimiz bir gerçek, dolayısıyla kilo alıp verme periyodları, hamilelik gibi göğüs dokusunda volüm değişikliğine sebep olacak faktörler ekarte edildiğinde, elde edilen sonuçların uzun yıllar sizi tatmin edeceğinden kuşkunuz olmasın.

33 Responses to Meme Küçültme Estetiği – Draesthetic

 1. Gögüs küçültme hakkında bilgi almak istiyorum

  • Özlem hanım asistan arkadaşlarım size ulaşarak göğüs küçültme ve dikleştirme hakkında grekli bilgilendirmeyi yapacaklardır.

 2. Gögüs küçültme ve diklestirme ameliyatı fiyati ne kadar bilgi almak istiyorum

 3. Göğüs estetiği yani küçültmek istiyorum fiyat bilgisi alabilirmiyim

 4. Merhaba gögüslerimi küçültmek ve karnımdaki yağları aldırmak ve gıdında oluşan sarkmayı toparlatmak istiyorum.bu konular hakkında bilgi ve fiyat almak hastane hakkında fiyat almak ayrıca hepsi aynı andamı yoksa belirli aralıklarlamı olur öğrenmek istiyorum saygılar

  • Merhaba Pınar hanım,

   Bahsettiğiniz operasyonlar hepsi birlikte yapılabileceği gibi, tek tek yada 2+1 şeklindede gerçekleştirilebilir. Bu kararı ancak sizi muayene ettikten sonra birlikte verebiliriz. Bahsettiğiniz operasyonların bedeli, kullanılacak yöntem ve seçeceğiniz hastaneye göre değişmektedir. Dolayısıyla sizi muayene etmeden bir fiyattan bahsetmek yanıltıcı olacaktır. Muayene randevusu için 0507 651 3537 veya 0216 565 2211 den Ayşegül hanımla görüşebilirsiniz.

   İyi hafta sonları dilerim

 5. merhabalar ben mem küçültme operasyonu hakkında fiyat öğrenmek ıstıyordum

  • Merhabalar,

   Meme küçültme ve toparlama estetiği göğüs yapısı, kullanılacak yöntem ve tercih edeceğiniz hastaneye göre değişmektedir.

   Ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den Ayşegül hanım ile irtibata geçebilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 6. Merhabalar. Ben göğüslerimi aldırmak istiyorum. Bu konu hakkında fiyat alabilir miyim acaba? Tesekkurler

  • Merhabalar Serap hanım,

   Meme küçültme estetiği ücretiyle ilgili bilgi mail adresinize gönderilmiştir.

   İyi günler dilerim.

 7. merhaba meme kücültme ameliyatı hakkında bazı sorularım olucak ameliyat olmak için ideal kilo kaç olmalır meme kücültme ameliyatı sadece kış mevsimindemi yapilıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür edıyorum

  • Merhabalar, meme küçültme ameliyatı için ideal kilo diye bir durum söz konusu değildir, ancak hasta morbid obez ise, yada bir kilo verme süreci yaşanacak ise, bu ameliyatınızın sizin ideal kilonuza ulaştığınızda yapılması daha doğru olacaktır. Aksi takdirde mevcut kilonuzda bu operasyon yapılabilir. Meme küçültme ameliyatı sadece kış mevsiminde yapılmaz, her mevsim yapılabilir.

 8. MRB bende gögüs kücültmek istiyorum fiyat övrenebilirmiyim cok rahatsızım gögüzlerimden

  • Merhabalar,

   Meme küçültme estetiği ücreti tercih edeceğiniz hastaneye değişmektedir. Mail adresinize tahmini ücret bilgisi gönderilmiştir.

   Muayene sırasında net fiyat bilgisi verilecektir. Randevu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğimize ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 9. Son 1 yıldır aldığım kilolar ile göğüslerim hem büyüdü hem de inanılmaz sarktı.Zaten aileden gelen genetik ile büyük göğüsler her zaman kabusumuz olmuştur.Serkan bey’e 8 ay kadar meme küçültme ameliyatı oldum.İyi ki de olmuşum.Keşke cesaretimi daha erken kazanabilseydim de daha erken bu operasyonu geçirebilseydim.Artık ne meme altı pişiklerim var,ne de durduğum yerde beni inleten sırt ve boyun ağrılarım…Ameliyatın ilk 1 haftası biraz ağrılarım oldu,ağrı kesici aldığımda geçti.Ama genel olarak çok memnun kaldığım bir işlem oldu.Şu sorunlardan kurtulayım da izler de hiç umrumda değil diyordum ama izlerim de çok temiz ve belirgin değil.Şimdi daha dik ve daha diri göğüsler ile mutlu mesut yaşıyorum.Dünya varmış,güvenimi kazandım tekrar.

 10. merhabalar Serkan bey ben 50 yaşında 1.50 boyundayım göğüs ölçüm 90 D 75 kiloyum göğüslerimi küçülttürmek istiyorum ama T veya L şekli değil Liposakşın istiyorum sizin dediğiniz gibi ön görüşme için mutlaka geleceğim ama bilmek istediğim sizin kendi bağlı olduğunuz yani Ameliiyatın yapılacağı kaç hastane var ve benim istediğim ameliyatın fiyatı nedir bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim saygılar.

  • Merhaba Ayşe hanım
   Yalnızca Liposakşın işlemi ile göğüs küçültme işlemi mümkündür. Tabi ki burda asıl önemli olan hastanın göğüs dokusunun Liposakşın işlemine uygun olup olmamasıdır.
   Bağlı olmuş olduğum herhangi bir hastane yok, sizlere yalnızca hastane alternatifleri sunuyorum. Seçeceğiniz hastaneye göre fiyat bilgisi değişmektedir.
   Muayene sırasında tüm bu bilgilendirmeler dahil kesin fiyat bilgisi sizlere tarafımda iletilecektir.

 11. bende gögüslerimi küçültmek ve diklestirmek istiyorum diyat konusunda geri donuş yaparsanız sevinirim

  • Merhaba
   Meme küçültme fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 12. Göğüs küçültmek istiyorum yanlız tek Öğrenmek istediğim fiyat degil taksit oluyor mu ?? Ona göre dönüş yapmıcagım size birden o parayı çıkaraöayabililz?? Cevabınızı beklıyorum

  • Bilgilendirme mail adresinize gönderilmiştir.

 13. Merhabalar ben meme küçültme estetiği hakkında fiyat bilgisi almak istiyorum fiyat ile ilgili bilgileri mail adresime gönderme imkanınız var mı ?
  Şimdiden teşekkür ederim…

  • Merhaba
   Meme küçültme ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 14. Merhaba gögüslerim çok büyük değil ama emzirme döneminde aşırı sarkma oldu ameliyat olmak istiyorum ortalama fiyatları nedir.

  • Merhaba Nurbanu Hanım
   Meme estetiğiyle ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dilerim…

 15. Merhaba göğüs toparlama düşünüyorum vücudum keloid oluşturuyor bu ameliyat benim için nasıl gerçekleşebilir daha önce geçirdiğim akciğer ameliyatın da ve kolumda da eskiden olan kesikler de de oluştu bu ameliyatı yaptırmam ne kadar doğru olur

  • Merhaba Buket Hanım
   Vücudunuzda oluşan keloidin oluşmaması için tedbirler alınabilir, fakat bunun garantisi elbette ki verilemez. Bu ameliyatı yaptırmaya kesinlikle kararlı iseniz bu riski de göze almanız gerekmektedir.
   Detaylı bilgi almak isterseniz muayeneye geldiğinizde konuşup birlikte bir planlama yapabiliriz.
   Sağlıklı günler dileriz.

 16. Bende 1.69 boyunda 60 kiloyum 90 d sutyen kullaniyoeum meme küçültme amelyati olmak isyitorum avrupa yakasinda oturuyorum fiyat listesi alabilirmiyim

  • Merhabalar

   Meme küçültme estetiği ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 17. merhaba
  meme küçültme için fiyat bilgisi rica ederim
  iyi çalışmalar

  • Merhaba Aylin Hanım

   Meme küçültme ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 18. Merhaba meme küçültme operasyonu için fiyat bilgisi alabilir miyim tsk

  • Merhaba Elif Hanım
   Meme ameliyatları ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle….

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.