X
KAMPANYA

Kepçe Kulak Ameliyatı – Draesthetic


Kepçe Kulak Kader Değildir: Aynalardan Korkmayın

Kulakların aşırı belirgin olduğu ve dikkat çektiği, yüz görünümünü olumsuz etkilediği bir durumdur “kepçe kulak” deformitesi. Neredeyse hepimizin çocukluk dönemlerimizde, kulakları aşırı belirgin olduğu için, arkadaşları arasında alay konusu olan tanıdıklarımız olmuştur. Meslek yaşantım boyunca, arkadaşlarından utandığı için psikolojik travma yaşayan çocuklardan, kulağının görüntüsünden dolayı saçlarını toplayamayan bireylere kadar pek çok hastamın sorunlarını çözme fırsatım oldu. Estetik ve Plastik cerrahlar olarak bizler, kepçe kulak ameliyatı ile sadece güzel bir yüz görünümü sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda bireyler için ciddi psikolojik travma nedeni olan bir sorunun çözümüne katkı sağlamaktayız.

Tabiî ki aşırı belirgin ve büyük kulakların yanı sıra, şekli bozuk, deforme olmuş veya gelişimini tamamlayamamış kulakların düzeltilmeside, yine biz plastik cerrahların başarıyla gerçekleştirdiği uygulamalar arasında yer almaktadır.

Kepçe kulak ameliyatı hangi yaşlarda yapılmalıdır?

Genel olarak kulakların 6 yaş civarında gelişimlerini tamamladıkları kabul edilmektedir. Dolayısıyla, olası psikolojik travmaların önüne geçmek için, özellikle okul çağı öncesinde 6-7 yaşları civarında kulakla ilgili şekil bozukluklarının düzeltilmesi ve kepçe kulak ameliyatlarının yapılması önerilir. Bu dönem operasyonun yapılabileceği en erken yaş dönemi olarak kabul edilirse, bunun üzerindeki her yaşta, operasyona engel bir durumu olmayan tüm bireylerde, kepçe kulak ameliyatı gerçekleştirilebilir. 40 yaş üzerinde kepçe kulak ameliyatı yaptığım yüzlerce hastam olduğunu burada rahatlıkla söyleyebilirim.

Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır?

Otoplasti dediğimiz kepçe kulak ameliyatı, genellikle lokal anestezi altında ve sedasyon uygulaması ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi ile müdahalenin mümkün olmadığı durumlarda ise, güvenli bir şekilde genel anestezi altında operasyon mümkündür. Ancak kepçe kulak estetiği için genel anestezi kullanılması oldukça nadirdir ve sıklıkla çocuk yaş grubunda tercih edilir. Operasyon süresi yapılacak işleme göre değişmekle birlikte yaklaşık 1 saatdir. Bu operasyonda kullanılacak pek çok farklı teknik mevcuttur, hastanın ihtiyacı ve cerrahın tercihine göre yöntem değişmekle birlikte, genelde kulak arkasından kimsenin anlamayacağı bir kesiden girilerek gerekli düzeltme işlemleri yapılır. Elde edilen sonucun kalıcı olması için sıklıkla birkaç yöntemin kombinasyonunu tercih edilmektedir.

İple 10dk. da kulak estetiği uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu yöntemle ameliyat edildiği için sonuçtan memnun olmayan ve bana kulaklarını düzelttirmek için başvuran pekçok hastam olmuştur. Yöntem hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bir uygulamadır. Meslek yaşantım boyunca hiçbirzaman bu türden uygulamalara girmediğim gibi, hastalarımıda bu konularda hep uyardım. Sonuçta mucizevi olduğu vaad edilen uygulamalardan uzak durulması gerektiği düşüncesindeyim. Bu yöntemle yapılan kepçe kulak estetiklerinde açılma oranı çok fazladır ayrıca yöntemin estetik sonuçları oldukça kötüdür.

Doç.Dr Serkan YILDIRIM kepçe kulak ameliyatında hangi yöntemi kulanır?

Kepçe kulak estetiğinde hastalarının büyük bir bölümünde kıkırdak şekillendirici yöntemi tercih etmekteyim. Bu yöntem teknik zorluk ve tecrübe gerektirmekle birlikte, dikişli yöntemlerin aksine kıkırdağı zorlamadan doğası gereği şekil almasını sağladığından sonuçlar kalıcıdır. Yine bu tekniğin diğer bir avantajı ise elde edilen sonucun son derece doğal bir görünüme sahip olmasıdır.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası dönem nasıldır?

Hastanedeki birkaç saatlik istirahatten sonra hastamızı bir bandajla evine gönderiyoruz. Kepçe kulak ameliyatında kulak arkası için estetik ve eriyen dikiş kullandığımız için dikiş alınmasına gerek kalmıyor. Operasyondan sonraki özellikle ilk 2-3 gün kulakların hafif şişlik ve morluk görülebilir. Kulak estetiğinden sonraki 2. yada 3. günde bandajı açıyoruz ve kulakları koruyacak bir sporcu bandı uygulamasına geçiyoruz.  7-10 günlük bu sürecin ardından ise 4-6 hafta akşamları yatarken bandaj kullanmaya devam ediyoruz. Bu 4-6 hafta süresince voleybol, güreş vs. gibi kulağa travma oluşturabilecek aktif sporlardan uzak durmak gerekiyor.

Sonuç olarak artık saçlarınızı istediğiniz gibi toplayabiliyor ve herhangi bir çekinceye gerek kalmadan sosyal ortamlara girebiliyorsuuz. Uygulanan kıkırdak şekillendirici yaklaşım sayesinde acaba kulaklarım açılırmı endişesi taşımadan, aynalara istediğiniz zaman rahatça bakarak ve kendimizle barışık bir şekilde yaşantımıza devam ediyoruz. Yani hayata daha güzel bakıyoruz!

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Kepçe kulak estetiği, hastanın yaşı, uygulanacak işlemin detayları, ameliyatın yapılacağı hastane gibi bir çok etkenin bir arada değerlendirilmesi sonucu elde edilen bir planlamaya göre fiyatlandırılan bir estetik ameliyattır. Bu nedenle ön muayene olmaksızın hastaya kepçe kulak ameliyatı fiyatı vermek doğru olmaz.

52 Responses to Kepçe Kulak Ameliyatı – Draesthetic

 1. Ben de ameliyat olmak istiyorum fiyat aralıklarını yazarsanız ve ağrı oluyor mu ?

 2. Merhabalar. Sigorta ile anlasmaniz mevcut mu.yani sigortasi olan hastalar ücretsiz tedavi edilebilir mi?

  • kepçe kulak ameliyatını hiçbir sigorta karşılamaz ömer bey

 3. Hayir brn oldum ve 2 sene oldu ve halende dikisler duruyo ve halen agiriları var kafami yastiga bırakdiğimda ağrı yapiyo ve aynaya bakdginda helen kepçelik belli oluyo tam kapatmiyolar her dokdorun yanona gitdgimde asistani sis diyo şişler inince kepce görünmuycek diyor ama bu iki sene oldu ayni ve arkadaslarim halen diyo kepcelik var ama iste hastaneye gidince asistan hanfendiler yok kepce deilsin iste foto fslan cekiuolar haber vercez diyolar ve birdaha aramiyolar amaliyat olunca cok iyi ilgileniyolar ama isleri bitince hic umursamiyolar

  • serdar bey bahsettiğiniz sıkıntıları kepçe kulak estetiği operasyonunu yapan doktor ile direkt olarak görüşmenizde fayda var. ancak bir sonuç alamaz iseniz sizi görüp değerlendirebilirm.

 4. Yaşım 16 ameliyat için sıkıntılar var mı veya olurmu çekiniyorum ve Ücretlerde hiç bir bilgin yok yardımcı olursanız sevinirim

 5. Merhaba.ben yaklasik iki hafta once kulak estetigi oldum kulak kepcelerim kafaya yapisik durumda aceba acilma olurmu.tesekkurler

  • Merhabalar, kulak estetiği sonrası oluşan bu durum hakkında doktorunuz ile irtibata geçmenizin daha doğru olacağı kanaatindeyim. Saygılarımla

 6. Merhaba ben yaklaşık iki yıl önce klasik yöntemle opere oldum fakat küçük çaplı açılmalar oldu ve ben yine saçlarımı rahatlıkla toplayamıyorum.revizyon işleminide göze alamadım yoğun çalıştığım için.açıklık küçük olduğundan iple askı yöntemi yeterli olucak gibi geliyor.sizce mümkünmü?

  • Merhaba Seda,

   Açıklık söylediğin gibi çok küçük ise seni hiç uyutmadan sadece 1/2 saatlk bir işlemle bu düzeltilebilir, ancak bunun hangi yöntemle yapılacağına ancak muayene sonrasında karar verebiliriz. kalıcı ve iyi olacak yöntem hangisiyse onu sana tavsiye ederim, revizyon işlemi minimal olacağı için iş ile ilgili bir problem yaşayacağını düşünmüyorum.

   saygılarımla

 7. Merhaba 16 yaşındayım kulaklarım kepçe aynaya baktığım zaman psikolojim bozuluyor ama kulağımda kıkırdak kemiği yok her şekili alıyor ve eğik duruyor acaba ameliyat olursam düzelirmi olduğum zaman memnun kalırmıyım bilmiyorum güvenemiyorum

 8. iyi günler merhaba ödemede kredi kartına taksit oluyormu

  • Merhaba Yalçın bey,

   Kepçe kulak ameliyatında kredi kartına taksit yapılıyor.

   Saygılarımla

 9. merhaba
  ben 21 yasinda bir erkegim. kucuklukten beri kulak memelerim bitisik degil. ayrik kulak memelerim var ama normal bi sekilde ayrikta degil. on profilden bakinca kulak memelerim asiri derecede fazla ayrik duruyo.bu duzeltilebiliniyormu ?

  • merhaba, kulak kıkırdağı ve kulak memesindeki her türlü görünüm bozukluğu düzeltilebilir.

 10. Bnde ameliyât olmk istiyorum yaşım 13 gerekli sartlari ve ucretini soyleyebilirmisi?niz.

 11. Kliniğe gelip muayene olduktan sonra fiyat belirlenebiliyor mu?
  Muayene ücretsiz mi ?

  • Bekir bey merhabalar,

   Kulak estetiği ücretlendirmesi yapılacak işlem ve tercih edeceğiniz hastaneye bağlı olarak 4000-6000tl arasında değişmektedir. Muayene sonrasında size kesin ücret bilgisi verilecektir. Belirtilen ücretlere tüm masraflar dahildir.

   Muayene ücretimiz 100 tl dir. Muayene sonrası 3 ay içerisinde bir ilem yapıldığı takdirde, muayene ücreti işlem ücretinden düşülür.

   Dilerseniz 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den asistan arkadaşlarıma ulaşarak randevu talep edebilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 12. Serkan bey iple kulak estetiği muayenesi oldum ve uygun olduğum söylendi ve iple estetik yöntemini bulan kişinin muayenesinde garanti verebilirsiniz dedim vermediler size sorum şansımı bırakıyoruz?

  • Merhabalar,

   İple kulak estetiği denen yöntem güvenli olmayan ve sonuçları kestirilemeyen bir uygulamadır. Bahsettiğiniz kişinin muayenehanesi için açıkçası çokda iyi görüşlerim olmadığını söylemek zorundayım. Bizim kullandığımız kıkırdak şekillendirici yöntemde ise sonuçlar güvenli ve predictibl dır, yani şansa bırakılmaz.

   Daha detaylı bilgi için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 13. Merhabalar
  Doktoruma ameliyatım beklediğim sonucu verir ise size çok iyi yorumlar yapacağım demiştim.Ve şimdi o sözümü tutuyorum 🙂
  Lise yıllarından beri çok takıntı haline getirdiğim kulaklarım için doktor arayışındaydım.2 doktor ile görüştükten sonra son durağım Serkan bey’in kliniği oldu.Önce doğru adres sanki burası değil dedim,Serkan bey biraz dik konuşuyo gibi geldi 🙂 Ama birkaç soruma aldığım cevaba göre bunun aksine samimiyet ile söylenmiş olan doğrular olduğunu kavradım.En azından göz boyamıyodu ve olacak olan kesin olarak şu,beklentin farklı ise bu ameliyatı hiç olma bile dedi.Doktorluğunun yanı sıra vermiş olduğu insani değer beni ameliyat olmama yöneltti.Ameliyatımı oldum.Şuan üstünden 2 ay kadar geçti ve ben özlemini duyduğum at kurukları,topuzlar ile sokaklardayım 😉 2 hafta kadar var olan şişliklerden sonra yeni kulaklarımı çok sevdim.Hatta ve hatta birkaç ay sonra kulaklarıma 5-6 delik açtırmayı düşünüyorum.Zamanında kulaklarım ile yapamadığım ne varsa Serkan bey’in marifetleri sayesinde şimdi hepsini yaşayacağım.Teşekkür ediyorum Serkan bey….

 14. MERHABA SERKAN BEY BEN OGRENCIYIM 19 YASINDAYIM FAKAT KULLAKLARIMDAN PİSKOLOJİM BOZULDU ACABA FİYATLAR COKMU YÜKSEK BİDE KULAKLARIM COK AŞIRI DERECE BÜYÜK BUNLARADA EXTRA UCRET OLUYORMU SERKAN BEY

  • Emre bey merhaba
   Kepçe kulak ameliyatı için fiyatlandırmamız yapılacak işleme ve seçilecek hastaneye göre değişmektedir.Kulaklarınızın büyük olmasından kaynaklı extra ücret talep edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
   Muayene sırasında fiyat bilgisi dahil işlem içeriği hakkında detaylı bilgilendirme sizlere tarafımdan iletilecektir.
   Muayene randevusu için 2165652211-5076513537 no’lu telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   İyi seneler dilerim.

 15. Merhaba hocam artık kızımın yüzü gülüyor, okuldaki başarısı yükseldi, Allah sizden razı olsun, valla ne diyim minnettarız, ve hiç ameliyat izi bile yok kulakta keşke daha önceden bilseydim 6 yaşında ameliyat olabileceğini bu kadar sıkıntı yaşamazdık, sağolun hocam

 16. Merhaba Serkan bey ameliyatımın üzerinden tam üç yıl geçti, o kadar doğal ki bazen ben bile inanamıyorum, sanki kulaklarım doğuştan böyleymiş:) Çok teşekkür ederim, her aynaya baktığım da sizi hatırlamak çok güzel, yakın da tekrar ziyaretinize geleceğim, bu sefer ki sıkıntım migren, bunun için botox yaptığınızı ve sonuçlarının iyi olduğunu duydum inşallah bu uygulamadan da iyi bir sonuç alacağıma inanıyorum. Görüşmek üzere hocam:)

 17. Hocam 1 sorum olacak.
  ücreti taksit yapiyormusunuz

  • Merhaba
   Kepçe kulak operasyonlarında Yapı Kredi ve Finans Bank kartlarına %8 Kdv ekleyerek taksitlendirme yapmaktayız.

 18. Ben görüştüm bi kaç doktor ile konuşmalardan hiç tatmin olamadım ama ameliyat olma kararı aldım düzgün doktor arıyorum görüşme imkanımız var mı serkan bey ?

  • Merhaba Mert Bey
   Doktor seçimi elbetteki ciddi bir konudur, her şeyden öte kişinin doktoruna güven duyması vereceğiniz karar için önemli bir aşamadır.
   Kepçe kulak estetiğiyle ilgili detaylı bilgi muayene sırasında sizlere tarafımdan iletilecektir.
   Randevu talebiniz için 216 565 22 11/ 0507 651 35 37 numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

  • Merhaba Furkan Bey
   Kepçe kulak ameliyatı ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   İyi günler dileriz.

 19. Merhaba serkan bey bu ameliyatta kulak istenilen şekle getiriliyor mu yani şuan kafamdaki soru işareti ya daha garip bir hale gelirse bu konu hakkinda bir bilgi verirseniz sevinirim:)

  • Merhaba

   Kulak estetiğinde sonuç olarak istediğiniz değil de olması gereken sonucu veriyoruz diyebiliriz 🙂

 20. Serkan bey merhaba 21 yaşındayım ameliyat olmak istiyorum fiyat bilgisi alabilir miyim

  • Merhaba Tunahan Bey
   Kepçe kulak ameliyatıyla ilgili istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   Sağlıklı günler dilerim.

 21. Merhaba serkan bey benim tek kulagimda kepcelik var sadece biraz geri çekilmesi lazım bununla ilgili fiyat ve nekadar sürede iyileşme süresi var

  • Merhaba Ersin bey

   Tek kulak operasyonları ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir. İyileşme süresi en fazla 1 haftadır.

 22. Merhaba serkan bey, benim tek kulağimda hafif bir açiklik var,gözüm sürekli o kulağima odaklaniyor,nasil bir operasyon yapilabilir

  • Merhaba

   Tek kulak için operasyon yapılabilir. Öncelikle muayene olmanız gerekir.

 23. Fiyat yüksek mi e mailime gönderirseniz sevinirim 16 yaşındayım

  • Merhaba Cengiz Bey

   Kepçe kulak estetiği ile istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle…

 24. Dr.serkan bey. Fiyat bilgisi ve klinik adres bilgisi soler misiniz acaba.

  • Merhaba Ahmet Bey
   Kulak estetiği ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle…

 25. Merhaba hocam kulaklarım sadece üst kısmını geriye almam yeterli bunun için kıkırdak şekillendirme yöntemini gerek yoksa iple de mumkunmu dediğim gibi sadece üst kısımları açık teşekkürler

  • Merhaba Erhan Bey
   Tabi ki mümkün ancak öncesin de sizi görmem gerekir, uygun olup olmadığınıza muayeneden sonra karar verebiliriz.
   Görüşmek dileğiyle…

 26. Merhaba hocam ben vucut geliştirme sporu yapıyorum ve bu ameliyattan ne kadar sonra tekrar bu spora dönebilirim lütfen cevabınız çok önemli

  • Merhaba İlhan Bey

   Kulak estetiği ameliyatımızdan 5 ile 7 gün içinde spora başlayabilirsiniz.
   Görüşmek dileğiyle..

  • Merhaba Orhan Bey
   Kulak estetiği ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle…

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.