X
KAMPANYA

Estetik Ben Tedavisi

 

Benlerinizi Asla İhmal Etmeyin! Ben Tedavisi İle İlgili Gerçekler

Vücudunda ben olmayan insan neredeyse yok gibidir. Bazı kimselerde tüm vücuda yayılmış irili ufaklı yüzlerce ben görülebilirken, bazı kimselerde çok daha az sayıda benle karşılaşabilmekteyiz. Hatta bazen kişiyi çok rahatsız eden bu benler birde bakarsınız ki bir başkasında güzelliğine güzellik katan adeta aksesuar gibi yerleşivermiştir, kimi zaman dudağa, kimi zaman burun kanadına sanki bir hızma misali. Peki, nedir benlerle ilgili bilimsel gerçekler birlikte gözden geçirelim.

Benler aslında vücudumuzda normalde de bulunan ve deriye rengini veren melanosit dediğimiz hücrelerin bir araya toplanarak oluşturdukları doku parçalarıdır ve aslında iyi huylu tümör dokularıdır. Doğuştan oluşabildikleri gibi sonradan hayatın belirli dönemlerinde oluşabilme özelliğine de sahiptirler. Benler çok farklı karakter ve şekilde karşımıza çıkabilirler, renkleri kırmızı, kahverengi, mavi veya siyah ve hatta bu renklerin karışımı şeklinde olabilir. Büyüklükleri ise birkaç milimetreden, neredeyse bütün bir sırtı kaplayacak büyüklüğe yani onlarca santimetreye değişebilir.

Benler tehlikelimidir?

Yukarda kısmen tarif ettiğimiz doğuştan mevcut olan üzeri genelde kıllı, kahverengi-siyah renkli, içerisinde homojen bir renk dağılımı olmayan, büyük benlere biz tıp dilinde konjenital dev kıllı nevüs (yani doğumsal kıllı ben) adını vermekteyiz. Halk arasında bu benlerin oluş mekanizmalarıyla ilgili mesela hamileyken ciğer kanı damlaması gibi çok değişik inanışlar mevcuttur, tabiî ki bunların hiçbirinin bilimsel bir gerçekliği bulunmaz. Burada bizim için önemli olan nokta bu benlerin mümkün olan en erken yaş veya dönemde, vücuttan uzaklaştırılması gerekliliğidir, çünkü biz bilmekteyiz ki bu benlerden hayatı tehdit edecek kadar kötü ve hızla yayılan, malin melanom adını verdiğimiz deri kanseri gelişme ihtimali oldukça yüksektir.

Bunun yanı sıra doğumda mevcut olmayıp sonradan ortaya çıkan benlerde zaman içerisinde malin melanom dediğimiz cilt kanserine dönme potansiyeline sahiptir.

Hangi benler tehlikelidir?

Bir benin kansere dönme ihtimalinden söz ederken aşağıdaKİ kriterlerin bizim için önemli belirtiler olduğunu belirtmek isterim.

-Açık tenli, renkli gözlü kimselerde oluşan benler
-Mevcut bir benin renginde, boyutlarında, sınırlarında değişiklik olması, kanama yapması
-6mm den büyük sınırları düzensiz, kahverengi-siyah benler
-Kahverengi-siyah bir benin renginde açılma olması
-Sık sık sürtünme, traş gibi etmenlerle travmaya maruz kalan benler
-Mavi – siyah – koyu kahverengi renkli benler
-Ailede cilt kanseri (melanom) hikayesi olması

Bu bulgular veya belirtiler mevcut olan kişi mutlaka bir plastik cerrahi veya dermatoloji uzmanına başvurmalı, gerekirse benleri takibe alınmalı hatta şüpheli görülen benler plastik cerrah tarafından alınmalı ve risk sıfırlanmalıdır.

Benlerin tedavisi kansere yol açarmı?

Bu inanışın hiçbir bilimsel dayanağı bulunmamaktadır. Hatta tam tersine yukarıda da belirttiğim gibi, benlerin alınmaz ise kansere dönebilmekte ve hızla yayılarak kişinin hayatına mal olabilmektedir. Sırf bu yanlış inanış nedeniyle pek çok hastamız çok geç kalmakta mevcut benleri kansere döndükten hatta yayıldıktan sonra bize başvurmakta, söz konusu benler alındıktan sonra patoloji sonucu kanser geldiği içinde, sanki cerrahi müdahale nedeniyle kansere dönüşüm oldu gibi yorumlamaktadırlar. Size tavsiyem asla bu söylentilere kulak asmayın ve mevcut benlerinizi mutlaka bir plastik cerrahi uzmanına gösterin.

Ben tedavisi (ben tedavisi) zormudur?

ben tedavisik gerçekten çok kolay bir işlem. Lezyonun büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, bir benin lokal anestezi altında alınma süresi bazen 5-10dk.yı geçmez ve siz bu işlem sırasında hiçbir ağrı veya acı duymazsınız.

Lazerle ben tedavisi yapılır mı ?

Cerrahi olarak ben tedavisi (ben aldırma) dışında lazer, yakma veya dondurma yöntemleri kullanılmaktadır ancak ben bazı durumlar dışında kesinlikle cerrahi dışı yöntemleri önermiyorum. Benin patolojik tahlile gönderilmesi gereken şüpheli lezyonlarda ve 2-3mm den büyük benlerde mutlaka cerrahi olarak alınmasını tavsiye ediyorum. Patolojiye gönderilmesi gerekmeyen et beni gibi lezyonlarda veya 1-2mm lik çok küçük benlerde ise lazerle yakma yöntemini kullanıyorum.

Ben tedavisi (ben aldırma) sonrasında iz kalırmı?

Benlerin cerrahi olarak alınmasından sonra hiç kimsenin kolay kolay fark edemeyeceği, incecik bir çizgi halinde izler kalmaktadır. Ancak benin büyüklüğü ve lokalizasyonuda kalacak izin büyüklüğü üzerinde önemli rol oynar. Bu arada tabiî ki işlem sonrası iyileşme sürecinde güneşten korunmak, silikonlu iz pomadları kullanmak gibi önerilere uyulduğunda neredeyse hiç iz kalmaz diyebilmekteyiz. Aslına bakarsanız yukarıda bahsettiğimiz tehlikeli benlerde zaten iz konusu en son düşünülmelidir, zira ortada hayatı tehdit edebilecek bir durum ve tıbbi bir gereklilik söz konusudur. Kaldıki iz konusunda tereddüt eden hastalarıma ben hep şunu söylerim “orda zaten büyük, renkli, deriden kabarık ve göze çarpan bir lezyon var iken, onun alınmasından sonra kalacak iz deri ile aynı renkte, kabarık olmayan ve neredeyse hiç fark edilmeyen bir karakterde olacaktır”. Dolayısı ile iz kalacakmı diye düşünmek gereksizdir. Tabiî ki işlemin, işin ehli bir Plastik, Rekonstrktif ve Estetik Cerrahi uzmanı tarafından yapılması oldukça önemlidir.

Estetik amaçlı olarak ben tedavisi ( ben aldırma ) yapılırmı?

Kansere dönme tehlikesi olmayan ancak sadece görünüm olarak problem oluşturan benlerde söz konusudur. Pek tabiî ki bu benlerde estetik amaçlı olarak lokal anestezi ile alınabilir. Bu alınma işleminden sonra neredeyse hiç iz kalmaz. Ancak işlemin konunun uzmanı bir Plastik Cerrah tarafından gerçekleştirilmesi ve işlem sonrası önerilere uyulması şarttır.

91 Responses to Estetik Ben Tedavisi

 1. 12 yaşında bir çocuğum yüzümde burnumun altında büyük bir ben var acaba acı olurmu iğnesiz de alınıyo mu? ve ameliyat değil deyil mi…

  • Merhaba Erce,

   Merak etme ben alınırken hiçbir acı duymazsın, evet söylediğin gibi bu bir ameliyat değil :).
   Endişe etme ve o beni mutlaka bir plastik cerrahi uzmanına göster. Eğer tehlikeli değilse acele etmene hiç gerek yok bekleyebilirsin.

   Görüşmek üzere, hoşçakal

  • merhabalar benim iki kaşımın ortasında ortasından çok az aşağısında daha doğrusu bir ben var çok kabarık değil çok az kabarık burdaki ben alınırmı lazer ile yada hangi şekilde alınabilir

   • Merhaba Selin hanım
    Ben alımı işlemlerinde lazer ve cerrahi olmak üzere 2 çeşit ben alımı işlemimiz mevcuttur. Beninizin durumuna göre hangi işlem ile alınabileceğine muayene sırasında karar verebiliriz.

    • yani göze yakın olduğu için iki kaşın ortasında biraz aşağısında sorun olmaz değilmi

 2. Öncelikle saygılar benim iki kaşımın ortasında
  1.05 uzunlungunda 1,06 genişliğinde kahverengi ve kabarık benim var en müsait zamanınızda görmenizi isterim ize bağlı kararım ! Sevgiler

 3. Burnumun ustunde kucuk bir ben var gozume cok batiyor et degil nokta bende degil ele geliyor fakat kucuk bu tip benlerda alinabiliyor mu :/

  • Merhabalar Ela yapılacak işlem ve benin büyüklüğüne göre ben tedavi, ben alımı ücreti değişmektedir. Dilerseniz asistanlarımdan muayene randevusu alabiirsiniz, muayene sırasında tüm bilgiler size aktarılacaktır.

 4. Benin yüzünde çenenin üstünde küçük binen bide gozumun altında var aldirmak istiyorum ama izkalir diye endişe duyuyorum ama aldirmakta cok istiyorum

  • Hülya merhabalar,

   Bahsettiğin benlerde nerdeyse hiçbir iz kalmayacak, hergün 2-3 hastaya ben tedavisi uyguluyorum ve bugüne kadar iz kaldı diyen kimseye rastlamadım. Web sitelerimdeki yazılarımı okursan çok daha açıklayıcı olacaktır.

   saygılar

 5. merhaba yüzümde 5-6 tane ben var bunalrı nasıl aldıra bıilirim ? Ve bu benleri aldırdıktan sonra tekrar çıkıp Çoğalma ihtimali varmı ?

  • Merhabalar Saime,

   Hangi konu hakkında size yardım edebileceğimizi belirtirseniz ve size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası iletirseniz, asistan arkadaşlarım size dönüş yapabilirler.

   İyi bayramlar diliyorum

 6. Benlerim gittikçe çoğalıyo bugün yine yüzüme bir tane çıkmış aldırmak istiyorum iki tanesinden çok rahatsız oluyorum et beni değiller kuçukler 1 ben alımı ne kadar acaba yurt dışından gelicem bana fiyat verebilirseniz sevinirim iyi günler

  • Merhabalar,

   Benin büyüklüğü, cinsi ve tedavide kullanılacak yönteme göre değişen bir maliyet söz konusudur, ücret bilgisi mail adresinize gönderilmiştir..

   Detaylı bilgi için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 nolu telefonlardan asistanlarıma ulaşabilirsiniz.

   iyi günler dilerim.

 7. 13 YAŞINDAYIM . 6 -7 TANE BENİM VAR YÜZÜMDE BUNLARI ŞİMDİ YANİ 13 YAŞINDAYKEN ALDIRABİLİRMİYİM? VE NE KADARA ALINABİLİR?

  • Merhaba Defne,

   Sağlık açısından problem oluşturan benler alınabilir ancak sadece estetik kaygılarla işlem yapılacaksa 3-4 sene beklemeni tavsiye ederim.

   Sevgiler

 8. merhabalar yaşım 16 çenemde bi ben var küçüklükte belli olmuyormuş ama ben büyüdükçe bende büyüdü bu beni rahatsız ediyor hastane kliniğiniz nerde acaba ben bu beni aldırmak istesem sorun olur mu en uygun zaman ne zaman aldıkdan sonra iz kalır mı veya tekrar çıkar mı en kısa sürede aldırmak istiyorum açıkcası iyi günler

  • Recep merhabalar,

   Konuyla ilgili yazılarımı okuduysanız, hiçbir ben alınmasında sorun yaşanmayacağını detaylı olarak anlatıığımı göreceksiniz. Her ben alınabilir, hiçbir problem yaşanmaz. Ben alımından sonra kalacak iz neredeyse hiç farkedilmeyecek kadar ince bir izdir, kolay kolay farkedilemez. Tekrar çıkması neredeyse imkansızdır.

   Kliniğimiz Kadıköyde, 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den Ayşegül hanımla görüşerek randevu ve adres bilgilerini alabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 9. Hocam 41 yaşındayım tokatlıyım sol burun kısmın tamamı ve göz kapaklarımın altına varan kısma kadar doğuştan ben var ankarada gösterdim PDL lazer ile daha etkili olacağını ve derin olan bölgede iz kalabileceğini söyledi ama bu lazer çeşidi kendisinde olmadığını söyledi bana ne tasviye edersiniz

  • Pulsed Dye lazer ve Nd-YAG lazer bu konuda kullanılabilecek lazer sistemleridir. Bu lazelerin olduğu merkezleri araştırmanız doğru olacaktır.

 10. hocam benim yüzmde 10 12 tane ben var yanlz bütn çeştli benler alnyr mu yoksa belrli benler mi benmkler düz yani yani sivlce gibi kabark değlrrr cvbnzz e posta olark gndrrsnzzz sevnrrmm sayglr hocammm

 11. Henüz 15 yaşındayım ama yüzümde rahatsız olduğum benlerim var bunları lazerle aldırmak istiyorum yardım ederseniz sevinirim.

  • Merhaba Merve,

   Her ben lazerle alınamayacağı için öncelikle muayene ile benlerinizin değerlendirilmesi gereklidir.

   0507 651 3537 ve 0216 565 2211 nolu telefonlardan kliniğime ulaşarak muayene randevusu alabilirsiniz.

   Muayene sırasında size gerekli tüm bilgiler verilecektir.

   İyi günler dilerim.

 12. hocam merhabalar.
  25 yaşındayım, yüzümde kabarık olmayan kahverengi benler var. Bunların alınmasından sonra oluşacak izle ilgili sizden Realist bir yorum istiyorum. Daha önce ki çalışmalarınız da benim sorunumla alakalı, öncesi ve sonrası resimleri varsa mail adresime atabilirmisiniz? En kısa zamanda kurtulmak istiyorum. Saygılarımla
  Iyi çalışmalar.

  • Hakan bey merhabalar,

   Ben tedavisi yada ben alımı konusundaki makalelerimi okuduysanız eğer, ne kadar realistik olduğumu anlamış olmanız gerekir. Herhalde bugüne kadar 700-800 hastadan toplamda 2500-3000 adet ben alımı yapmış bir hekimim, internette benimle ilgili yorumlara bir göz atarsanız belki konu hakkında daha net fikir sahibi olursunuz.

   İşlemden sonra 6 ay-1 yıl kadar pembemsi incecik leke tarzında bir iz kalacaktır, bu iz süreç tamamlandığnda (6 ay- 1yıl) sizin ten renginize döner ve hiçkimsenin kolayca fark edemeyeceği bir özelllik kazanır.

   Hiçbir hastamın fotoğrafını mail ortamında paylaşmıyorum, açıkçası çok rutin bir uygulama olduğu için genelde ben tedavisi hastalarının fotolarınıda çekmiyorum, istenirse internetten siz yada ben yüzlerce foto bulabiliriz, dolayısıyla buda sizin için birşey ifade etmemeli diye düşünüyorum.

   Dilerseniz 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den asistanlarıma ulaşarak randevu muayene randevusu talep edebilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 13. hocam iyi akşamlar. yüzümde üç tane boyutları farklı ben vardı.2 tane sol yanagımda 1 tane de sag yanagımda ıdı. hıcbır şekılde rahatsızlık (agrı kasıntı kızarıklık vb.) duymadım sadece goruntuden rahatsız oluyordum . 1 sene önce aldırmaya karar verdım . iki uzmana gösterdim herhangi bi tehlikesi yok aldırabilirsin ddiler ve aldırdım. 1yıl gecti aradan cerrahi mudahale ile alınan benlerimin yerine yenileri cıkmaya basladı eskisi gibi kabarık degıl düz.ve daha küçük buda benı korkutmaya başladı . normal mi sizce yardımcı olursanız sevinirim .

  • Deniz hanım,

   Cerrahi olarak alınmış bir benin tekrarlaması çokda istenilen ve görülen bir durum değildir. Korkacak bir durum yok ancak benim önerim yeniden çıkan lezyonların alınması yönünde olacaktır. Daha önce bu işlemi yapan doktor arkadaşlara başvurabilirsiniz. Benim müdahale yapmamı isterseniz 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşarak muayene randevusu talep edebilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 14. Merhaba hocam benim yuzumde bes adet ben var. Fakat deriyle butunlesmis sekilde. Çil gibi. Daha once yakma yontemiyle aldirdim. Fakat benler tekrar cikti. Tekrar aldirmak istiyorum fakat hangi yontemi kullanmam gerekiyo? Uygun ve iz birakmayacak bi sekilde aldirmak istiyorum cunku daha once bu durum icin zaten harcama yaptm ama bi ise yaramadi.

  • Merhabalar,

   Bahsettiğin benlerde yakma yöntemini kullanmak çok doğru bir yaklaşım değil. Lazerle ben alımı bahsettiğiniz benler için doğru yöntem gibi gözüküyor ancak kesin kararı muayene sonrası verebilirim.
   Tüm detaylar muayene sırasında size anlatılacaktır.

   Muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 15. hocam merhaba!Benim yüzümde iki tane kabarık ben var ve bunları aldırmak istiyorum hem de çok …Ama pahalıdır diye de yanaşmak istemiyorum..Acaba ssk anlaşmanız var mı?

  • Harun bey merhabalar,

   Ben alımı ücretİ benlerin büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir, fiyat aralığı mail adresinize gömnderilmiştir. Kesin fiyat muayene sırasında verilecektir. Patolojiye kendiniz götürmek isterseniz, patoloji ücreti fiyattan düşülmektedir. Worldcard ve Finansbank kredi kartlarına taksit yapılır.

   Muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 16. Merhaba ben 25 yaşındayım küçükken cenemde yaradan oluşan ben bikac senedir renginde degisim oluyor doktor gecen sene kış aylarında aldrman lazm ileride tehlikeye yol acabilir demisti ben bj uzman arıyorum bu konuda

  • Merhaba İclal,

   Mutlaka en kısa sürede bahsettiğiniz değişimi görmek gerekir. Endişe etmeyin ancak bu durumu çokda boşlamayın. Müsait olduğunuz bir zaman için randevu talep etmek üzere 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 17. merhaba hocam ben 15 yaşındayım cildimle bütünleşmiş kahverengi 10 a yakın benlerim var. görüntü açısından beni rahatsız ediyor. en uygun yöntem hangisidir? ve yaşım uygunmudur?

  • Merhabalar
   Ben alımı işlemlerinde cerrahi yöntem ve lazer işlemi kullanmaktayım.Beninizin yapısına göre hangi işlemin daha uygun olduğuna muayene sırasında karar verebiliriz.
   Yaşınız işlem için uygundur.
   Randevu talebiniz için 2165652211-5076513537 no’lu telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   İyi günler dilerim.

 18. Merhaba ben doktor doktor gezdim hiçbiri bi tahlil bile yapmadan yapamayız dediler çünkü yüzümde irili ufaklı yirmiyi geçkin ben var üç dört tanesi büyük et beni diğerleri küçük iz kalmasını istemem.ogretmenim ama gerçekten ders anlatırken bile suratıma bakilmasindan rahatsızlık duyuyorum ben fiyat öğrenmek istiyorum yüzümü çekip gonderebilirim isterseniz

  • Nagehan hanım merhaba
   Genellikle ben gibi küçük lezyonların alınması yada lazer ile yakılması için bir tahlile gerek olmaz.Bir seansta 12-13 adet ben çıkartıp işlem öncesinde tahlil yapmadığımız hastalarımız vardır.Elbette ki bazı durumlarda işlemden önce tahlil yapılması gerekebilir.Ama bu oldukça nadir yaptığımız bir uygulamadır.İşlem ücreti ben sayısına ve büyüklüğüne göre değiştiği için size bu konuda muayene etmeden yardımcı olamıyoruz.
   Kesin ve net fiyat bilgisi sizlere muayene sırasında verilebilmektedir.
   Dilerseniz 2165652211-5076513537 no’lu telefonlarımızdan detaylı bilgi ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.
   Sağlıklı günler dilerim.

 19. 2 hafta önce Serkan bey’e yüzümde olan 3 adet et benimi aldırdım.İşlemden 5 gün sonra dikişlerim alındı.Bankacı olduğum ve sürekli insan içinde olduğum için iz konusu benim için çok önemliydi.Dikişlerim alındıktan sonra bile tertemiz bir çizgi vardı sadece yüzümde.Şimdi aradan geçen zaman içerisinde daha net iyileşiyorlar.Elinizin estetikliği ve başarınıza kullanılabilecek bir kelime bulunamaz 🙂

 20. merhaba hocam
  benim yüzümde koyu renkte 3, burnumun üzerinde ten rengimden biraz koyu fakat sivilce gibi çıkık bir ben var çok rahatsız oluyorum fakat burnumun ucunda olduğu için herhangi bir operasyondan korkuyorum. açık renkli benlere hangi işlemi uygun görüyorsunuz ve iz yada çukurluk vs. kalırmı?
  cevabınızı bekliyorum mail adresime gönderirseniz çok sevinirim. teşekkürler.

  • Gül hanım merhaba
   Bilgilendirme mail adresinize gönderilmiştir.

 21. Merhaba, yuzumde 15-20 tane kucuk benler var. Ve gercekten cok rahatsizlik duyuyorum. Acaba fiyati tahminen ne kadar olur?

  • Merhaba
   Lazer ile ben alımı fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 22. Ben de benler var bi tane mercimek kadar di bu git gite yuzumde yayilmayaa basladi bunlardn nasil kurtulabilirim cogaliyolar fiyat olarak ne alinir bide lazer kullanilsa

  • Merhabalar
   Lazer ve cerrahi olmak üzere 2 çeşit ben alımı yöntemimiz mevcuttur. Benin büyüklüğüne, köklü olup olmamasına göre fiyat bilgilendirmesi değişmektedir.
   Kesin fiyat bilgisi sizlere muayene sırasında tarafımdan iletilecektir.

 23. Kucuk bir benim varda acaba aldirmam ne kadara mal olur yani fiyati kac acaba

  • Merhaba
   Ben alımı işlemi fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 24. Hocam merhaba tek et beni aldırma ücretini mail adresime gönderirseniz çok sevinirim

  • Merhaba
   Et beni aldırma fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 25. lutfen yardımcı olur musunuz vücudumda çok sayıda ben var sırt ve göğüs bölgesinde 30 tane 1 cm lik ben aldırmak istesem fiyatlandırma ne kadar olur mail atarsanız çok mutlu olurum

  • Merhabalar Berkan,

   Bahsettiğiniz benlerin şekline, derinliğine ve yapısına göre tedavi yöntemi değişir. Lazerle yada cerrahi yöntemle ben alımı yapılmaktadır ve işlem ücretide yukarıda belirttiğimiz parametrelere göre değişmektedir. Ayrıca her benin alınmasıda gerekmez. Dolayısıyla sizi muayene etmeden kesin fiyat bilgisi verilmesi mümkün değildir. Genellikle çoklu ben alımlarında ilk benden sonraki benlerde %50 ye varan indirim uygulanır.

   Muayene randevusu için aşağıdaki 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 nolu telefonlardan kliniğime ulaşarak asistan arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

   Sevgi ve saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 26. Merhaba,

  Benim burnumun kıkırdak bölgesinde doğuştan belirsiz olan ama sonradan ergenlik çağında büyüyen kahverengi ve kıllı sadece yüzeysel olmayan bir ben var. bununla ilgili çok daha önce bir çok dr a gittim cerrahi operasyonlarda ki riskin yüksek olduğunu söylemişlerdi. Acaba lazer teknolojisi ile bunu kaybedebilir miyiz ve herhangi bir iz kalır mı ? Eğer ortalama maliyet konusunda bir bilgi paylaşabilirseniz muayene içinde gelmek isterim.

  Şimdiden Teşekkürler…

  • Mwerhabalar Burcu,

   Sizi muayene etmeden konuyla ilgili bilgi vermemiz doğru olmayacaktır. Lazerle yada cerrahi yöntemle son derece başarılı ben tedavisi yaptığımız belki binlerce hastamız mevcut. Mail adresinize ben tedavisi için yaklaşık fiyat bilgileri gönderilmiştir.

   Muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

   • Merhaba ben Tuğçe,
    Benim de yüzüm de iki adet ben var işleminin fiyatını öğrenebilir miyim

    • Tuğçe hanım merhaba
     Kliniğimde lazer ve cerrahi işlem olmak üzere 2 çeşit ben alımı yöntemi bulunmaktadır. Muayene sırasında beninizin durumunu değerlendirerek hangi işlem ile alınabileceğine karar verebiliriz.
     Ben alımı işlemi ile ilgili ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
     Sağlıkla kalın…

 27. Merhabalar.
  benim yuzumde cok ufak kahverengi 3 tane ben var. Etli ve tuylu degiller. Goruntuden rahatsiz oluyorum aldirmak istyorum.. ve sanirim bu benlere lazer tedavisi uygulanacak.. bana fiyat bilgisi verebilir msnz?

  • Merhaba
   Kliniğimizde lazer ve cerrahi olmak üzere 2 çeşit ben alımı yöntemi mevcuttur. Beninizin durumunu değerlendirerek hangi işlem için uygun olup olmadığına karar verebiliriz. Eğer yüzeysel bir ben değil de kabarık, et beni tarzında ise duruma göre cerrahi işlem gerekebilir.
   Ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 28. Merhaba benim belimde siyah,küçük,et beni olmayan bir ben varmış ben onu baska birşey sanıp biraz kurcaladim sıktım içinden çok az su çıktı diğer günde siyah olan derisi soyuldu simdi bepanten sürüyorum deri toparlasın diye ve olabildiğince temiz yaklaşmaya çalışıyorum mikrop kapmasın diye fakat biraz yanma var sıcaklardan ve terden diye ümit ediyorum sorum şu bu ben kansere dönüştürür mu tskler şimdiden

  • Merhaba Ayşe Hanım
   Belirtmiş olduğunuz beninizin herhangi bir tehlike yaratıp yaratmadığını yalnızca muayene sırasında anlayabiliriz.Alınması gereken bir ben olduğuna karar verirsek cerrahi işlem ile beninize müdahale eder, ve tedbir amaçlı patolojiye göndererek kontrolünü sağlarız.
   Gerekli tüm bilgilendirme muayene sırasında size tarafımdan iletilecektir.
   İyi günler dileriz…

 29. Merhaba benim üst dudagımda kabarık ben var onu aldırmak istiyorum bana adresininzi tel no gönderebilirmisiniz

  • Merhaba Engin Bey
   Adres: Fahrettin Kerim Gökay Cad: Çam Tepe Sok.Corner Palas No:2/10
   Göztepe/Kadıköy
   Telefonlarımız:02165652211/12
   GSM:05076513537
   İyi günler dilerim.

 30. yüzümde kabarık olmayan 1 ,1.5 milim bir ben var lazerle aldırmak istiyorum fiyat aralıgını ögrenebilirmiyim

  • Kliniğimde lazer ve cerrahi işlem olmak üzere iki çeşit ben alımı yöntemi mevcuttur.

   Muayene sırasında beninizin durumunu değerlendirerek hangi işlem için uygun olduğuna karar verebiliriz.

   Ben alımı ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 31. Merhaba bende fiyat bilgisi istiyorum sizden rica etsem mail adresime gönderebilir misiniz?
  iyi çalışmalar

  • Merhaba

   Ben alımı uygulaması ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

  • Merhaba Songül Hanım
   Lazerle ben tedavisi uygulamamız mevcuttur.
   Fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dileriz.

 32. Hocam bir tane leke ben i aldırmak için kaç tl gereklidir mail adresime atarsanız sevinirim

  • Merhaba Seko Bey
   Ben ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Sağlıklı günler dilerim.

 33. Vucudumda 11 adet 4.5mm civarinda ben mevcut yuzumde kolumda vs. 16 yasindayim artik kesin aldirma karari aldim. Ortalama fiyatlari mail adresime gonderebilme sansinix varmi?

  • Merhaba Ünal Bey

   Ben tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   Sağlıklı günler dilerim…

 34. Merhabalar,

  Özellikle kollarımda çok sayıda ben var ve ben en büyük olanları aldırmak istiyorum. Fiyat konusunda bilgi alabilir miyim? Mail adresime gönderirseniz çok sevinirim.

  • Merhaba Nilay Hanım

   Ben alımı ücretleri ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 35. merhaba daha önce yüzümde cerrahi yöntemle ben aldırdım tekrar çıkmaya başladılar lazer uygulanır mı vede fiyat rica edebilir miyim

  • Merhaba Özge Hanım
   Yeniden çıkan benleriniz için lazer işlemi uygulanabilir.
   Bununla ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dileriz.

 36. Merhaba. Benim babam meling meganom yani cilt kanserinden vefat etti. Ve benim de yüzümde ben var. Bu durum beni m içinde tehlike oluşturur mu? Benlerimi aldırmak istiyorum çünkü. Iki tane ben aldirmann ortalama fiyatı ne kadar. Yardımcı olur musunuz.

  • Merhaba Hilal Hanım

   Yüzünüzde bulunan benleri ( özellikle sonradan büyüyen, çıkan.. ) rutin olarak kontrol ettirmenizde fayda vardır. Aileden gelen bir durum söz konusu ise buna ekstra dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

   Ama tabi ki yüzünüzde benleriniz var diye ”tehlike altında mıyım ?” diyerek kendimizi korkutmayalım 🙂

   Ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 37. Merhaba ,

  Vücudumda küçük küçük benler var 10 tane kadar . ( omzumda , kolumda vs ) Bunları cerrahi yöntemle aldırmak istiyorum . Fiyat bilgisi alabilir miyim ?

  • Merhaba Necdet Bey

   Kliniğimde lazer ve cerrahi işlem olmak üzere iki çeşit ben alımı yöntemi mevcuttur. Muayene sırasında beninizin durumunu değerlendirerek hangi işlem için uygun olduğuna karar verebiliriz.

   Ben alımı ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 38. Merhaba benimde sol yanagımda sakallarımın oldugu bolgede benim var. Sık sık tıraş oluyorum kanadıgı zamanlarda oldu hatta birkeseresinde tam benin bitisiginde sivilce cıktı bende buyume oldugunu farkedebiliyorum. Goruntu olarakta hastalık riski acısındanda kuşkularım var. Uygun bi zamanda size gelmeyi istiyorum insallah yardımcı olursunu.

  • Merhabalar

   Sakal içindeki benlerinizi almamız sosyal hayatınız için kolaylık olacaktır. Muayene sırasında gerekli bilgiler sizlere verilecektir.

 39. Merhabalar ben aldırma fiyatlarını öğrenebilirmiyim bir de ilk muayenede ücret alınıyormu

  • Merhaba Seda Hanım
   Ben aldırma ile ilgili istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dilerim.

 40. Merhaba,
  Cildimdeki benlerden kurtulmak istiyorum fiyat öğrenebilirmiyim
  Teşekkürler

  • Merhaba Gürkan Bey

   Ben alımı ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 41. Merhaba, sırtımda 1 adet (cildiye doktoru incelenmesini istedi) ve vücudumun çeşitli yerlerinde toplamda 15-16 adet aldırmak istediğim ben’im var. Muayne, cerrahi yöntemle ben alma, lazerle ben alma ve inceleme fiyat bilgisini öğrenebilirmiyim? Teşekkürler…

 42. Merhabalar dudağımın kenarında bezelye büyüklüğünde ben var görüntü olarak rahatsiz değilim fakat fazla büyük küçültme gibi bi şansım var mı

  • Merhaba Gülcan Hanım
   Kliniğimde iki çeşit ben tedavisi uygulamaktayım. Cerrahi ve Lazerle hangisi sizin için daha uygunsa o işlemi gerçekleştiriyorum. Ancak sizi muayene ettikten sonra daha detaylı bilgilendirme yapabilirim.
   Görüşmek dileğiyle…

 43. Yüzümde 3mm lik 3 tane ben var diğerleri daha küçük 8 tane kadar aldırmak istiyorum araştırdım sizin için çok iyi yorumlar var fiyat bilgisi alabilir miyim teşekkürler

  • Merhaba Mine Hanım
   Ben tedavisi ile ilgili istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle..

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.