X
KAMPANYA

Liposakşın

 

Liposuction ile vücudunuzu şekillendirelim !

Liposuction tekniği temelde vücutta şekil bozukluğuna yol açan yağ birikintilerinin ince kanüller yardımıyla ve dokuya zarar vermeden vücuttan alınması ve vücut görünümünün estetik açıdan güzelleştirilmesi işlemidir. Son yıllarda teknikte artan deneyim ve kullanılan kanüllerin çok daha az travmatik olması ile son derece güvenli bir şekilde istenmeyen yağları vücuttan uzaklaştırabiliyoruz. Yöntem sadece yağın vücuttan uzaklaştırılması olarak görülmemelidir, çünkü aslında bu işlem yağ dokusunu, dolayısıyla vücudu yeniden şekillendirme işlemidir. Burada cerrahın sanatsal görüsü, güzellik anlayışı ve deneyimi önem kazanmaktadır. Kullandığımız kanülün adeta bir heykeltıraşın spatulası misali dokuları yeniden şekillendirdiği düşünüldüğünde, yapılan işlemin sadece yağ çekmekten ibaret olmayacağı kolayca anlaşılacaktır. Bu noktada liposakşın işleminde estetik cerrah seçiminin ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkmaktadır, çünkü cerrahınızı değil, aslında vücudunuza şekil verecek sanatçıyı seçmektesiniz.

Hangi bölgelere liposakşın uygulanabilir?
Yüz ve boyun dâhil olmak üzere karın, ayak bileği, kol, göğüsler, popo, bacak gibi vücudun tüm bölgelerine liposakşın uygulanabilmektedir. Tek başına bir vücut şekillendirme yöntemi olarak kullanılabileceği gibi, karın germe, meme küçültme estetiği, boyun ve yüz germe gibi diğer estetik cerrahi işlemlerinde yardımcı yöntem olarak sıklıkla liposakşını kullanmaktayız. Hatta almış olduğumuz yağ dokusunu vücudun ve yüzün ihtiyaç olan bölgelerine enjekte ederek yani kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu yaparak şekillendirme işlemini çok daha etkin bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.

Liposakşın işleminde çekilen yağlar kullanılabilirmi?
Tabiki liposakşın işleminde alınmış olan yağları, saflaştırıp homojenize ederek yağ hücresi ve kök hücreden zengin bir halde ihtiyacımız olan vücut kısımlarını doldurmak, şeklini düzeltmek veya hacim kazandırmak için kullanabilmekteyiz. Bazen göğüs büyütme amacıyla kullandığımız bu yağlar, ihtiyaç halinde kontur düzensizliklerini düzeltmek için enjekte edilmekte ya da yüz bölgesinde gözaltı çukuru ve oluğunu doldurmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek ya da dudak büyütmek amacıyla çok başarılı ve etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Yüze yapılan yağ enjeksiyonlarının gençleştirici etkisi varmıdır?
Bu konu özellikle son yıllarda estetik cerrahi gündeminde sıkça tartışılmaktadır. Yapılan pek çok çalışmada gösterilmiştir ki yağ dokusu kök hücre dediğimiz tüm hücre ve organların öncüsü sayılan ve müthiş bir yenilenme kapasitesine sahip olan hücrelerden son derece zengindir. Dolayısıyla alınmış olan yağ dokusu uygun şekilde saflaştırıldığında ve dokuya enjekte edildiğinde o bölgeye çok miktarda kök hücre enjekte edilmiş olacaktır. Tabiki bu enjeksiyonlar o bölgenin yenilenme ye yapılandırılmasında önemli bir etkiye sahip olmaktadır. Böylece lekelerin tedavi edildiği, deri kalitesinin iyileştiği, yüzde ciddi bir gençleşme sağlandığı görülmektedir. Yüzlerine kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu yaptığımız pek çok hastamızdan bu olumlu sonuçları kolayca tespit etmekteyiz. Ancak bu tedavi hiçbir zaman bir kök hücre tedavisi değildir, zira kök hücrelerin dokudan ayrıştırılması ve çoğaltılması doku kültürlerinde yapılabilecek son derece komplike bir işlemdir. Kök hücre tedavisi ile ilgili olarak deneysel çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir ve önümüzdeki yıllarda pek çok kronik hastalığın tedavisinde bu yöntemle çok olumlu aşamalar kaydedileceği aşikardır. Bu durumda basın ve medyada görmekte olduğumuz “kök hücre tedavisi ile gençleştirme” tarzındaki ifadelerin, bilimsellikten uzak ve maalesef tamamen ticari kaygılar içeren ifadeler olduğu kolayca anlaşılmaktadır.

Liposakşın işleminden sonra dokuda düzensizlikler olur mu?

Ehil ellerde liposakşın işleminden sonra dokuda düzensizlik olma ihtimali son derece düşüktür. Bu sebeple adeta bir heykeltıraş yaklaşımıyla yapılacak bu işlemin, çok büyük bir özen ve dikkatle yapılması gerekmektedir. Liposakşın işleminde dikkat edilmesi gereken noktalara gereken hassasiyet gösterildiğinde, deneyimli bir estetik cerrahın bu türden sıkıntılar yaşama ihtimali yok denecek kadar düşüktür.

Liposakşın işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi?
Liposakşın işlemini genellikle lokal anestezi altında ve hafif sedasyon dediğimiz yarı uyur durumda rahatlıkla gerçekleştirebilmekteyiz. Bu yöntemde hasta işlem sırasında ve sonrasında ağrı hissetmeyeceği gibi, genel anesteziye ait bazı komplikasyon ihtimallerinden tamamen uzaklaşmakta ve işlem sonrası birkaç saat içerisinde taburcu edilmektedir. Böylelikle liposakşın yapılan alanın genişliğine bağlı olarak ertesi gün hatta aynı gün içerisinde sosyal yaşantınıza dönebilmektesiniz.

İşlem sonrasında iz kalır mı?
Liposakşın sonrasında sadece kullandığımız kanüllerin genişliği ölçüsünde 1-2mm lik izler kalmaktadır. Bu izler vücudun kıvrım bölgelerine yerleştirildiği için yara iyileşmesi tamamlandıktan sonra fark edilmeleri neredeyse imkânsızdır. Bu kadar küçük izler ile vücut şekillendirme işlemlerinin yapılabilmesi yöntemin bizlere sunduğu en önemli avantajdır.

Liposakşın sonrasında normal yaşantıma ne zaman dönerim?
Lokal anestezi altında yapılacak işlem sonrasında birkaç saat içerisinde hastaneden çıkarak evinize dönebilirsiniz. İşlemden sonra yaklaşık 4 hafta süreyle kullanacağınız vücudu saran elastiki giysiler veya korse benzeri materyaller size verilecektir. İlk 2 haftadan sonra masaj tedavileri veya kliniğimizde kullandığımız Venüs Freeze MP2 benzeri cihazlar ile hem derinin kendini toparlama süreci hızlandırılacak hemde olası düzensizliklerin önüne geçilmiş olacaktır. 3-4 gün sonrasında sportif amaçlı yürüyüşler, 7-10 gün içerisinde ise daha ağır egzersizlere başlayabilirsiniz. İşinize dönme süreci ise sizin kişisel özelliklerinize ve liposakşın yapılan alanın genişliğine bağlı olarak değişecektir. İşlem sonrası ertesi gün işine başlayan hastalarımız yanı sıra 3 günlük bir dinlenme sürecine ihtiyaç duyanlarda vardır. Bu durumda ortalama 1-3 gün arası bir süreye ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz.

Liposakşın sonrasında kesin sonucu ne zaman göreceğim?
Liposakşın sonrasında doku şişliklerinin inmesi ve derinin kendini toparlaması için gereken bir süre vardır, işlemden hemen sonra 1 hafta içerisinde sonucu göreceksiniz ancak nihai sonuca 3-6 ay arasında ulaşılacağını bilmeniz son derece önemlidir . Bu süreçte özellikle ilk 1 ay içerisinde şişliklerin hızla indiğini ve 1 aydan sonra hergeçen gün istediğimiz görünüme dahada yaklaştığımız bir sürecin bizi beklediğini unutmayınız.

27 Responses to Liposakşın

 1. Merhabalar kolay gelsin ben karin bolgem ve basenlerimden sikayetciyim .liposaksin yaptirmayi dusunuyorum ucretleri hakkinda bilgi almam mumkun mudur acaba

  • Murat Bey merhabalar,

   Her tıbbi işlemde mutlaka bir risk vardır, ancak bu riskin derecesi önemlidir. Hayatta 0 risk alınarak yapılabilecek herhangibir uygulama olduğuna inanmıyorum. Bu sebeple eğer ciddi bir ek risk faktörünüz yok ise, liposakşın işlemi güvenli bir işlemdir. Göbekten sizi kurtarır ancak elbette sizi muayene ettikten sonra çok daha net bilgiler verebilirim.

   Saygılarımla

 2. iyi aksamlar. göğüs bölgesinden yag aldirmak istiyorum minimum ve maksimum olacak sekilde fiyat bilgisi icin ulasirsaniz sevinirim. ayrica sivilce tedavisi icinde ufak bir bilgilendirme yapabilirmisiniz

  • Merhabalar,

   Göğüsten yağ aldırma işlemi, göğüs bölgenizdeki problemin ağırlığına ve işlem için tercih edeceğiniz hastaneye göre değişmektedir.

   Ayrıntılı bilgilendirme ve muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 nolu telefonlardan Ayşegül hanım ile irtibata geçebilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 3. Yağ alındıktan sonra bu bölgede tekrar depolanması lütfen mesaj Attın

  • Merhabalar
   Liposakşın yönteminde kullanmış olduğum özel teknik ile emilen yağlarla birlikte yağ hücrelerinin bir kısmının alınmasından ve buna bağlı olarak da bu bölgelerde eskisi gibi aşırı yağ toplanamamasından söz edebiliriz.
   İnsan vücudunda ki yağ hücrelerinin doğumdan itibaren sabittir,bunların bir kısmı alındıktan sonra vücutta yeniden yağ hücresi oluşmayacaktır.
   Hak verirsiniz ki daha sağlıklı ve net bilgiyi sizlere yalnızca muayene sırasında verebilirim.
   Dilerseniz 2165652211-5076513537 no’lu telefonlarımızdan bizlere ulaşarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  • Merhaba
   Gıdı aldırma operasyonu ile ilgili kliniğimizde farklı alternatifler mevcuttur. Liposakşın, iple gıdı estetiği, bunlardan yalnızca birkaçıdır.
   Fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 4. ıyı gunler ben jınekomastı amelıyatı oldum ama gostekı fazla derı hala durmakta ve ben bu derıden cok rahatsızım bunun ıcın ne yapılır lazerlıposaksın mı.bırde fıyat bılgısı alırsam amelıyatımı 6 ay once oldum

  • Merhaba
   Liposakşın fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 5. MERHABALAR GÖBEK VE BASEN İÇİN LİPOSAKŞIN FİYATI ALABİLİRMYİM

  • Merhabalar,

   Liposakşın ücretleri alan genişliği, alan sayısı, kullanılacak yöntem (lazer, vaser vs) ve hastane etercihinize göre değişmektedir. Bu sebeple sizi muayene etmeden kesin fiyat bilgisi verilememektedir. Sizi bilgilendirmek açısından tek bölge için başlangıç fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir. Muayene sonrasında sizin için uygun olan tedavi şekli ve kesin ücret bilgisi tarafınıza iletilecektir.

   Muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 nolu telefonlardan asistan arkadaşlarıma ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dileriz

   • merhaba
    liposakşın tahmını fiyat bilgisi atabılır mısınız?
    muayene ücreti var mı ve liposakşınınn lazerlisi var mı
    şimdiden teşekkürler
    feridealgumus@hotmail.com

 6. Serkan bey merhaba:) bugün ameliyatımın beşinci günü ve ben iki gündür, çalışıyorum işlerimin başındayım:))))) Tavsiyeyle gelmek elbette güzel ama birebir yaşayıp ta görmek çok daha farklı !! İş arkadaşlarım bile inanamıyolar, muhteşem bir yöntem benim gibi çok yoğun çalışan ve tabiki dış güzelliğine önem veren tüm bayan arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Lipoabdominopıasti yöntemini ve elbetteki mükemmel doktorum Serkan beyi! ellerinize sağlık, teşekkürler…..

 7. Basen ve göbek için fiyat bilgisi alabilir miyim cok acil 😟

  • Merhaba Cihan Bey

   Liposuction uygulaması ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 8. Bu sistemle karin kaslarina erisebilir miyiz?
  Ve gobek icin fiyat verebilirmisiniz

  • Liposakşın uygulaması ile karın kaslarına erişilebilme garanti verilemez. Öncelikle görüp muayene etmek gerekir.

   Ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 9. MERHABA GÖBEK VE BASEN İÇİM FİYAT BİLGİSİ ALABİLİR MİYİM MUAYENE DAHİL TOPLAM TUTAR ??

  • Merhaba Ceren Hanım

   Liposakşın ameliyatı ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir. Ameliyat görüşmelerinden muayene ücreti alınmamaktadır.

  • Merhaba Nadir Bey

   Liposakşın ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle..

 10. MERHABA GÖBEK VE BASEN İÇİN FİYAT BİLGİSİ ALABİLİR MİYİM? MUAYENE DAHİL TOPLAM NE KADAR ?

  • Merhaba Gökçe Hanım
   Liposakşın ameliyatı ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle…

 11. KOL BACAK VE GÖEK İÇİN FİYAT ALABİLİRMİYİM

  • Merhaba Yasemin Hanım
   Liposakşınla ilgili istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle…

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.