X
KAMPANYA

Leke Tedavisi – Draesthetic

 

Cilt lekeleri günümüzde kadın erkek pekçok birey için önemli bir sorun haline gelmiştir.Cilt lekelerinin pekçok türü mevcuttur ancak güneş lekeleri, doğum sonrası lekeler, sivilce lekeleri sıklıkla karşılaştığımız leke türleridir. Özellikle ozon tabakasındaki giderek büyüyen delik nedeniyle ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerine maruz kalma riski artmıştır. Güneş dolayısıylada ultraviyole ışınları lekelerin oluşmasında yada koyulaşmasında en önemli etkenlerden bir tanesidir. Her türden leke tedavisinde hastalarımıza ısrarla vurguladığımız çok önemli noktalardan bir tanesi, güneş ışınlarından etkin korunmanın leke tedavisinin olmazsa olmazı olduğudur.

Peki güneş ışınlarından etkin korunma ne demektir ?
Güneş ışınlarının en tepede olduğu vakitler olan 11:00-16:00 arası mecbur kalmadıkça açıkta olmamaya özen göstermek, eğer açıkta olmak kaçınılmaz ise mutlaka bir şapka ve 3 saatte bir 50 faktörlü bir güneş koruyucuyu tekrarlayarak kullanmaya özen göstermektir.

Leke Tedavilerinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?
Leke tedavilerinde öncelikle lekenin türünü belirlemek tedavinin başarısında son derece önemlidir. Kliniğimizde genellikle güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, sivilce lekeleri, doğum sonrası lekeler, yanık lekeleri ve melasmaların tedavisine yönelik özel teknik ve yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlri, kimyasal peeling uygulamaları, lazer tedavileri, dermaroller tedavisi ve PRP tedavisi olarak sıralayabiliriz.

Kimyasal peeling uygulamaları nelerdir ve nasıl uygulanmaktadır?
Çok farklı kimyasal peeling uygulamaları mevcuttur. Kliniğimizde %50-70 GA (glikolik asit), % 20 PA (pirüvik asit), %30 LA (laktik asit), %30 SA (salisilik asit) ve %20-30 TCA (trikarboksillik asit) peelingleri tek başına yada kombine peelngler şeklinde birlikte uygulanmaktadır. Kullanılan peeling ürünleri pigment üreten hücrelerin pigment sentezini baskılayarak, kollajen sentezini artırırarak ve hücre yenilenmesini sağlayarak leke tedavisinde etkin olurlar. Hangi lekede hangi peeling türünün yada kombinasyonunun kullanılacağına Doç.Dr. Serkan Yıldırım tarafından karar verilir ve uygulama yine konunun uzmanı olan Doç.Dr. Serkan Yıldırım tarafından yapılır. Kullanılan ürüne göre peeling aralığı 7 ile 20 gün arasında değişir. Seans sayısı ise yine tedaviye ve cildin vereceği reaksiyona göre 2 ile 6 seans arasında değişmektedir. İşlem sırasında hafif bir yanma batma hissi oluşabilir, bu sebeple lokal soğutma uygulanır. İşlemden sonra normal günlük hayat devam edilir.

Leke tedavisinde hangi lazer sistemini kullanmaktayız?
Kliniğimizde uygun hastalarda ve özellikle güneş lekeleri tedavisinde 755nm dalgaboyuna sahip Alexandrite lazer sistemi kullanılmaktadır. Genellikle 1 yada 2 seanslık uygulama yeterli olmaktadır.

Leke tedavisinde kullanılan PRP yöntemi nasıl bir işlemdir?
PRP tedavisinde kendi kanınızdan 1 tüp ierisine 8-10ml alnarak santrifüj edilir ve çok özel proteinler olan büyüme faktörleri (GF) ayrıştırılır. Bu büyüme faktörleri lekeli olan bölgeye verildiğinde bir onarım faaliyeti başlatırlar ve lekeye sebep olan hücreleri oradan uzaklaştırırken, hücre yenilenmesini hızlandrırlar. Leke için PRP tedavisi 1-3 seanslık uygulamalar şeklinde, ofis koşullarında yapılır ve kişinin normal günlük yaşantısını olumsuz etkilemez. PRP tedavisinin, kimyasal peeling ile birlikte kullanılması mümkündür ve bu birliktelik başarı şansını artırır.

Dermaroller uygulamasının leke tedavisindeki etkinliği nedir ve nasıl uygulanır?
Dermaroller yöntemi ile ciltte gözle görülemeyen mikro kanallar açılır ve cilde sürülen özel leke giderici serumların hızla deriye ve deri altına nüfuz etmesi sağlanır. Böylelikle serumun sadece deriye sürülmesiyle elde edilemeyen etki, çok daha hızlı ve etkin bir biçimde sağlanmış olur. Leke tedavisinin ötesinde dermaroller yöntemiyle etkin bir anti aging uygulamasıda sağlanmış olur. İnce kırışıklıklar giderilir, cilt daha gergin ve canlı bir hale gelir. Dermaroller yöntemi 7-10 günlük aralıklarla yapılacak 6-8 seanslık bir tedavi protokolünden oluşur.

Kimyasal peeling, dermaroller, prp, lazer uygulamaları bir arada kullanılabilirmi?
Tüm bu yöntemlerin birarada kullanılması mümkündür. Hatta birlikte kullanım nedeniyle elde edilecek sonuc çok daha iyi olmaktadır. Bu sebeple özellikle inatçı lekelerin tedavisinde Doç.Dr. Serkan Yıldırım kombine tedavileri tercih etmektedir. Yine bu tedavinin bir parçası olarak bitkisel içerikli etkin bir leke ürünü olan Thiospot İntensive, planlanan tedaviden önce başlanır ve tedavi sonrasında mutlaka enaz 3 ay kullanılması önerilir.

17 Responses to Leke Tedavisi – Draesthetic

 1. sivilce lekelerimi yok etmek istiyorum.ortamala bi fiyat sunar mısınız?

 2. Merhaba Dr Bey;Thiospot intensive edinmek istesek ve bir uygulama yaptırmadan 3 ay sadece bunu kullansak etkili midir acaba?Benim doğumdan sonra güneşe hassasiyetim oluştu ve yazın lekelerim belirginleşmekte, yaz kış 50 koruma faktör koruyucu kullanıyorum.Ara ara bazı karışım ilaçların kullanımıyla baskılama yapıyorum , geçici sonuçlar elde eiyorum, bu üründe bu şekilde bir ürünmüdür? nerden edinebiliriz?
  Saygılar (ürün fiyat bilgisi alabilirsem de sevinirim, ayrıca kimyasal peeling ücretide öğrenirsem müthiş olur) teşekkürler

  • Merhabalar Banu,

   Thiospot intensive etkili bir leke ürünüdür, ancak mucize değildir. Malesefki leke tedavisi oldukça zordur ve %100 başarı neredeyse imkansızdır. Thiospot ile lekelerinizi ancak baskılamış olursunuz. kimyasal peeling veya lazer ile bu etkiyi bir miktar daha artırabilirsiniz. Bu tedavilerden çok memnun olan hasta olduğu gibi çok az memnun kalan hastada mevcuttur. Burada lekenin türü ve hastanın beklentisi sonucu belirleyen faktörlerdir.

   Peeling ücreti bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   İyi günler dilerim.

 3. merhabalar benim yüzümde oldukca cil ve ben var bunlardan kurtulmak istiyorum fiyat olarak ve seans ollarak bilgi verirmisiniz.

  • Merhabalar Hülya,

   Sizi muayene etmeden hangi yöntemle tedavi yapılacağına dolayısıyla ücretlendirmenin nasıl olacağına dair bir bilgi veremiyoruz.

   iyi hafta sonları diliyoruz.

 4. 1 ay kadar önce yaptırmış olduğum 4 seanslık kimyasal peeling uygulamalarından memnun kaldım.Derin olarak uygulanmış olan peeling günlük hayatımı etkiledi fakat almış olduğum sonuca değdi.Hamilelikte oluşan alnımdaki koyu kahverengi leke artık daha sütlü kahve kıvamına geldi.Sonrasında kullanmamı önerdikleri leke kremini de kullanmaya başladım.Oda biraz daha lekeyi soft hale getirdi.Bir dahaki sene için 1 seanslık daha uygulama yeterli olacaktır dedi doktorum.Artık çok gözüme batmıyor,herkese bu tarz işlemleri tavsiye ederm.

 5. Biricik doktorum cildim çok güzel görenler inanamıyor hiç kimse yüzüm deki lekelerin geçeceğine inanmamıştı, açıkcası ben de size gelinceye kadar inanmıyordum, okadar çok tedaviler denedim ki bir süre sonra tekrar ediyordu. Özellikle yazın sanki yeniden lekeler beliriyor hiç tedavi olmamış gibi kısacası bıkmıştım. Tavsiye edildiğiniz için son kez gidiyim ama daha artık gitmem diyordum. Ön yargılı olmamak lazımmış her şey istediğim gibi doktorcum tedavide ürünler de iyi geldi oh be yüzüm gülüyo en azından sizi seviyorum….teşekkürler:))))))

 6. PRP icin fiyat bilgilendirmesini mail adresime gonderir misiniz?
  Tesekkurler.

  • Merhaba Kadir bey

   Prp uygulaması fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 7. elimin üzerinde 8_10 adet güneş lekesi vardır bunlardan kurtulmak istiyorum.

  • Merhaba Erdal Bey
   Kliniğimizde el üzerinizde bulunan leke tedavisiyle ilgili gençleştirici etkili dolgu, franksiyonel lazer, prp, mezolifting
   yapılabilir.Muayene sırasında yapılacak değerlendirmelere göre hangi işlem için uygun olduğunuza karar verilebilir.
   Leke tedavisiyle ilgili ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 8. Merhaba Serkan bey.
  Geçici ve kalıcı dudak dolgusunun yakalaşık fiyatı nedir.Bilgilendirirseniz sevinirim.
  İyi günler,iyi çalışmalar.

  • Merhaba Nihan Hanım

   Uygulama ücretleri mail adresinize gönderilmiştir.

 9. iyi gunler ben isvecten yaziyorum kas kaldirmayi yaptirmak dusunuyorum bir uc tane et benim var onlarida aldirmak istiyorum birde yuz cilt bakimi dusunuyorum toplam fiyati ne kadar bildirirseniz memumnun olurum saygilarimla Muzaffer

  • Merhaba Muzaffer Bey
   Kaş kaldırma,et benleri ve cilt bakımı ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir
   İyi günler dilerim.

 10. Merhaba ben leke tedavisi siyah nokta tedavisi ve dudak dolgusu yaptirmayi düşünüyorum.fiyatlari hakkinda bilgi verebilirmisiniz?

  • Merhaba Nesibe Hanım
   Uygulamalarımız hakkında istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dileriz…

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.