X
KAMPANYA

Fraksiyonel Lazer – Yüz Gençleştirme

 

Er-YAG fraksiyonel lazer nedir?

Er-YAG fraksiyonel lazer 2940nm dalga boyuna sahip bir lazer türüdür. Kromoforu su olan bu dalga boyundaki lazer, içeriğinde su olan dokular tarafından emilir ve içerdiği enerjiyi bu dokulara aktarmak süretiyle etkisini gösterir.

Er-YAG fraksiyonel lazer kullanım alanları nedir?

Er-YAG fraksiyonel lazer in estetik cerrahide temel kullanım alanı cilt gençleştirme ve kırışıklık
tedavisi dir. Tüm yüzde gençleştirme ve kırışıklık tedavisi amacıyla kullanıldığı gibi, göz çevresi, ağız çevresi ve boyun gibi özellikle şikayetçi olunan bölgelerde kırışıklıkları gidermek amacıyla etkin şekilde kullanılır. Özelllikle göz çevresi kırışıklarını giderme yanında göz altı morlukların tedavisindede başarılı sonuçlar sağlar.

Fraksiyonel lazer in konvansiyonel lazerlere üstünlüğü nedir?

Konvansiyonel lazerlerde görülen uzun iyileşme süreleri ve hiperpigmentasyon (leke oluşumu) gibi problemlerden uzaklaşmak amacıyla fraksiyonel lazer ler geliştirilmiştir. Bu lazer tiplerinde yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi nde iyileşme süreleri çok kısadır ve hasta için çok daha konforludur. Ayrıca pigmentasyon riskleride son derece düşüktür.

Fraksiyonel lazer uygulamasından sonra iyileşme sürecinde neler gözlenir?

1-3 gün sürecek bir kızarıklık yada hafif pullanma genelde görülen belirtilerdir. Ancak uygulama derinliğine bağlı olarak soyulma daha fazla olabilir ve iyileşme 5-7 güne kadar uzayabilir.

Fotona Er-YAG fraksiyonel lazer in diğer lazerlere üstünlüğü nedir?

Fotona, Er-YAG fraksiyonel lazer de dünya öncüsü bir markadır. Geliştirdiği teknolojiler sayesinde
Fraksiyonel Er-YAG lazer uygulamalarında yüksek klinik etkinlik ve üst düzey hasta güvenliğinin birlikte edinilmesini sağlar.

Er-YAG fraksiyonel lazer ile sadece kırışıklık tedavisimi sağlanır?

Fotonanın geliştirmiş olduğu teknolojik uygulamalar sayesinde kırışıklık gidermenin yanında, derin dokuda sağlanan termal etkiyle kollajen sentezi artar ve sonuçta derinin elastikiyet artışı ve sarkmaların giderilmesi sağlanmış olur. Kliniğimizde yüz gençleştirmede Fotona Er-YAG lazer ile Nd-YAG lazer sisteminin Fotona tarafından geliştirilen kombine uygulaması ile ileri düzey cilt gençleştirme sağlanmaktadır.

Er-YAG fraksiyonel lazer ile akne (sivilce) izi tedavisi yapılabilirmi?

Er-Yag fraksiyonel lazer yapılan akne izi tedavilerinde sonuçlar son derece başarılıdır. İzlerin derinliğine göre yapılacak tedavi seçimleri sayesinde hertipte ve derinlikte akne izlerinde yüksek hasta memnuniyeti sağlanır. Yine kişinin cilt tipine ve izlerin derinliğine göre bazen birden fazla seans uygulaması gerekebilmektedir.

Er-YAG fraksiyonel lazer ile leke tedavisi yapılabilirmi?

Özellikle güneş lekeleri olmak üzere pekçok inatçı leke tedavisinde Er-YAG lazerler başarıyla kullanılmaktadır.

Karın Çatlaklarının tedavisinde Er-YAG fraksiyonel lazer in etkinliği nedir?

Çatlağın derinliğine ve genişliğine göre değişen etkiler söz konusudur. Özellikle kollajen sentezini akti?eyen SMOOTH mod sayesinde, minimal ablatif etkiyle çatlak tedavisinde etkin sonuçlar elde edilmektedir. Bu noktada hastanın detaylı olarak değerlendirilmesi ve beklentilerin iyi belirlenmesi önem taşır. İleri evredeki çatlaklarda tam olarak çatlağın giderilmesi mümkün olmasada, özellikle ameliyat istemeyen hastalar için tatmin edici iyileşmeler sağlanmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer taraftan mini bir abdominoplasti operasyonu sonrası yapılan Er-YAG fraksiyonel lazer uygulamalarımız ile daha ileri
sonuçlar sağlanabilmektedir.

Er-YAG fraksiyonel lazer ile yapılabilen diğer tedaviler nelerdir?

Siğil, ben, et beni, ?broma, ksantelazma gibi iyi huylu cilt lezyonlarının tedavisi iz bırakmadan ablatif uygulamalar sayesinde yapılabilmektedir. Hipertrofik skar gibi istenmeyen yara, yanık ve dikiş izlerinin tedaviside yine Er-YAG fraksiyonel lazer ile mümkün olmaktadır.

Er-YAG fraksiyonel lazer uygulamalarından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Özellikle cilt gençleştirme, sivilce izlerinin giderilmesi, kırışıklık tedavisi , leke tedavisi gibi geniş yüzey uygulamalarından sonra cildin önerilen nemlendirici ile sık sık nemlendirilmesi, güneşten çok iyi korunmak ve eğer uçuk hikayesi var ise tedaviye bir antiviral eklemek dikkat edilmesi gereken temel noktalardır. Uygulama öncesi ve sonrası gereken tüm bilgilendirmeler doktorunuz tarafından yapılacaktır.

13 Responses to Fraksiyonel Lazer – Yüz Gençleştirme

 1. Merhaba kolay gelsin sıkıntımı şöylece anlatim yaşım 24 – bundan 4 sene önce siyah noktalar vardı yüzümde ve ben hiç ilgilenmedim bunlarla zaman zaman patlattım hep son zamanlarda hepsini patlattım kendi elimde ama suratımda hep izleri kaldı bu koötü görüntüden kurtulmak istiyorum Lütfen bana yardımcı olun..

 2. yüzüm 1 ay önce sigara böregini yagda kızartırken patlama nedeniyle yüzüme sicak yag geldi ve yandım ve yüzümde 4 yerde leke kaldı bu izlerde geçmiyor kremlerle lazerle tedavi yaptırmak istiyorum acaba bana ne kadara mal olur sigortam yok yabancıyım bana yardımcı olun uygun fiyata

  • Merhabalar,

   Geçmiş olsun diyorum öncelikle, şu anda yanığın üzerinden geçen zaman çok kısa olduğu için hiçbir şey yapılamaz. Güneşten çok iyi korunmanız ve yarayı iyi bir kremle nemlendirmeniz çok önemli. 6 ay sonra lazer veya başka bir tedavi yapılabilir.

   Saygılarımla

 3. Liseden kalan sivilce leveleri ve cukurluklari bu yontemle giderilme imkani varmi tenim esmer kac seans surer ortalama ucret konusu

 4. Iyi günler benimde rahatsız oldum bi konu bu yüzümün sol tarafında ve burnumda oluşan gòzenekler bunlardan kurtulmak istyorum kesin bi cözüm veriyomu acaba bide burnumda sivilce tarzı ama sivilce olan bisey cıktı bunuda yok etme şansım varmı 🙂

  • Neslihan merhabalar,

   Gözeneklerden kesin olarak kurtulman mümkün değil, ancak azaltılabilir, sıklaştırılabilir. Tabiki kesin cevabı ancak muayene ile verebilirim. Bahsettiğin lezyonda sanırım bir kapiller hemanjiom, onuda lazerle yakma imkanımız mevcut.

   Muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim

 5. Iyi gunler benim bel bolgemde birbirine parelel ve uzunluklari farkli beyaz cizgiler veya catlak denebilecek cukur izleri mevcut.ergenlikten sonra olusmaya basladi.cok rahatsiz edici bi goruntusu var.acaba fraksiyonel lazerle tedavisi mumkunmudur.simdiden tesekkurler.iyi calismalar…

  • Doğan bey merhabalar,

   Bahsettiğiniz çatlakların fraksiyonel lazerle tedavisi mümkündür.

   İyi günler dilerim.

 6. Merhaba. benim küçüklükten kalma tırnak izlerim var. çukurlar. yüzümde olduğu için büyük rahatsızlık duyuyorum. rica etsem bunu bu tedavi ile giderebilir miyim? bilgi verir misiniz.

  • Merhaba İrem,

   Bahsettiğin izler için Fraksiyonel lazer ve dolgu tedavileri kullanmaktayız. Daha ileri durumlarda yağ enjeksiyonu son derece başarılı sonuçlar vermektedir. İzleri %100 gidermek mümkün değilsede %40-80 arasında sonuç alınmaktadır.

   Daha detaylı bilgi için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşarak muayene randevusu alabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 7. Uygulama yapmış olduğunuz Fraksiyonel Lazer işleminden çok memnun kaldım.Var olan lekelerimin rengi açıldı,özellikle göz çevremde olan derin kırışıklıklarım göz ile görülür şekilde açılma oldu.İşlemin başında çok korktum yüzümün görüntüsünden ama çektiğim acıya,o çirkin kabuk kabuk görüntüye herşeye değdi.Işıl ışıl bir cildim var artık,tek seansta 5 yaş gençleştim.2.seansımı da kesinlikle istiyoruuuummmmmmm 🙂

 8. miyasteni hastasıyım .53 yaşındayım..Fraksiyonel lazer tedavisi uygulanabilir mi teşekkürler

  • Merhaba
   Öncelikle geçmiş olsun.
   Miyasteni rahatsızlığınız fraksiyonel lazer işlemi için engel teşkil etmemektedir.

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.