X
KAMPANYA

Yüz Dolgusu – Draesthetic

Yüz Dolgusu/Yanak Dolgusu/Dudak Dolgusu: Yüzünüzü Hacimlendirin Kırışıklıkları Silin

Yüzündeki kırışıklıklar ve çizgilenmelerden, yanak, dudak, elmacık kemiği, çene ucu ve  hatta şakak bölgesi gibi kısımlarda hacim kayıplarından hoşnut olmayan ancak çeşitli sebeplerden dolayı cerrahi prosedürlere sıcak bakmayan kişiler için, dolgu maddelerinin kullanımı, çok önemli bir alternatif oluşturmakta. Cerrahi prosedürler kadar uzun süreli işlem gerektirmemesi, operasyon sonrası toparlanma dönemine ihtiyaç duyulmaması, bu işlemlerin ofis şartlarında yapılabilmesi, dolgu enjeksiyonu uygulamalarının en önemli avantajları arasındadır. Etkilerinin cerrahi uygulamalara göre geçici olması bir dezavantaj olarak görülse de, avantajları dikkate alındığında ve uygun kimselerde oldukça etkin sonuçlar elde etmek mümkündür.

Yüz dolgusu için hangi materyaller kullanılmaktadır?

Farklı enjeksiyon materyalleri bulunmakla birlikte günümüzde tüm dünyada en sık kullanılan dolgu maddesi Hyaluronik asittir. Hyaluronik asit normalde insan vücudunda bulunan bir moleküldür, bu nedenle vücudun bu enjeksiyona alerjik bir yanıtla cevap vermesi son derece nadirdir, neredeyse hiç görülmez. Ürün oldukça yüksek teknolojik ortamlarda ve sentetik olarak üretildiği için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski bulunmamaktadır.

Hyaluronik asit dışında günümüzde kalsiyum hidroksiapatit içeren dolayısıyla kalıcılığı 1 yıldan daha uzun süre devam eden enjeksiyon materyalleride kullanılmaktadır.

Ayrıca erimeyen bir ürün olması nedeniyle kalıcı dolgu malzemesi olarak kullanılan metilmetakrilat içeren ürünlerde piyasada sürülmüştür. Bu ürünler kalıcı olması nedeniyle çok daha dikkatli enjekte edilmeleri gerektiği açıktır, klinik uygulamalarımda ben hyaluronik asit dışındaki geçici dolgu materyallerini kullanmıyorum.

Doç.Dr. Serkan Yıldırım yüz dolgusu için hangi ürünü tercih etmektedir?

Farklı firmaların farklı amaçlar için kullanılmak üzere üretmiş olduğu hyaluronik asit preparatları mevcuttur. Dolgu uygulamalarında FDA onaylı ve piyasadaki en kaliteli dolgu maddelerinden birisi olan Juvederm serisini kullanmaktayım. FDA onayının yanı sıra, içeriğinde lokal anestezik olması nedeniyle, ağrısız uygulamalara imkan vermesi ve kalıcılığının diğer preparatlara göre daha uzun süreli olması, bu ürünü tercih etmemize sebep olan önemli farklılıklardır.

Yapılan yüz dolgusu ne kadar süreyle vücutta kalır?

Hyaluronik asit içeren preparatların uygulama bölgelerine göre farklı molekül büyüklüklerinde üretilmiş formları bulunmaktadır. Molekül büyüklüğü ve uygulama bölgesinin özelliklerine göre yapılan enjeksiyonun kalıcılığı 6ay ile 1,5 yıl arasında değişir. Örneğin dudak bölgesi uygulamalarında genellikle 6-10 ay arası bir süre içerisinde dolgu erirken, elmacık bölgesi uygulamalrında 18-24 aya varan sürelerde erimenin tamamlandığını görmekteyiz.

Yüz dolgusu uygulaması ne kadar sürmektedir?

Yüz dolgusu – hyaluronik asit – muayenehane koşullarında yapılır ve uygulama bölgesinin çokluğuna göre 10dk. ile 20dk. arası bir uygulama süresi bulunmaktadır. İşlemden sonra çıkıp normal hayatınıza dönersiniz. Uygulama alanında 1-2 saat sürecek hafif bir kızarıklık oluşabilir, ilk gün için birkaç kez dolgu enjekte edilen alana masaj yapmanız gerekir, bunun dışında dikkat etmeniz gereken hiçbirşey yoktur. Dolgu enjeksiyonları son derece konforlu uygulamalardır.

Yüz dolgusu – hyaluronik asit – enjeksiyonu ağrılı mıdır ve uyuşturucu yapılıyor mu?

Kişilerin ağrı eşikleri ve ağrıya toleransları farklı olduğundan, yüz dolgusu – hyaluronik asit – enjeksiyonlarına hastalarımız farklı tepki göstermektedirler. Ancak biz uygulamalarımızda, çok küçük miktarlarda anestezik ajanlar ile sinir blokları yaparak, anestezik pomadlar kullanarak ve buz uygulamaları ile hastalarımızın konforunu en üst düzeyde tutmaktayız. Kullandığımız yüz dolgusu içerisinde lokal anestezik bir ajanın bulunmasıda işlemin ağrısız tamamlanması için bizlere önemli bir avantaj sunmaktadır.

Yüz dolgusu /hyaluronik asit/ ile birlikte diğer estetik uygulamalar yapılabilirmi?

Bu sorunun cevabı kesinlikle evet olmalıdır. Hatta iyi bir estetik sonuç yakalamak için bu uygulamalar ihtiyaca göre birlikte kullanılmalıdır. Şöyleki kaş arası çizgiden rahatsız bir kişiye sadece dolgu ile başarılı bir sonuç eld etmeniz mümkün değildir, önce botoksla kası durdurmanız, ardından oluşan çizgi altına dolgu enjekte etmeniz ve hatta gerekirse bir PRP yada Fraksiyonel lazer uygulaması ile üzerine cila yapmanız sizi en etkin sonuca götürecektir.  Yani yüzün ihtiyacına göre bütüncül kombine uygulamalar her zaman çok daha başarılı sonuçlar verir.

Yüz dolgusu – hyaluronik asit – ile neler yapılabilir?

-Göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi
-Alın kırışıklıklarının doldurulması
-Dudak çevresi kırışıklıkları, çizgilenmelerin giderilmesi
-Dudak dolgunlaştırılması ve dudak kontur uygulaması
-Yanak dolgunlaştırılması
-Elmacık kemiği bölgesinin dolgunlaştırılması
-Sivilçe ve yara izlerine bağlı çöküntülerin giderilmesi
-Burun ucu ve burun sırtı dolgusu (ameliyatsız burun estetiği makalemize bakabilirsiniz)
-Çene ucu büyütme

19 Responses to Yüz Dolgusu – Draesthetic

 1. Merhaba,
  Yüz dolgusu yaptırdıktan sonra belirli aralıklarla yaptırmak gerekiyor mu?Bir kere yaptırdıktan sonra tekrar yaptırmazsak nasıl bir görüntü olur.Eskisi gibi mi yoksa daha mı kötü.
  Teşekkür ediyorum

  • Merhabalar Elif,

   Yüz dolgusu yaptırdıktan sonra tekrar yaptırmak “zorunluluğu” yoktur. Bu tamamen sizin karar vereceğiniz bir durumdur. Eğer sonuç hoşunuza gittiyse devam edebilirsiniz yada beğenmediyseniz bir daha yaptırmazsınız.

   Dolgu eridikten sonra kesinlikle eskisinden daha kötü olamaz, zaten mantıken bu düşünce geçerli olamaz, hatta şunu söyleyebiliriz, birkaç seanslık dolgu uygulamalarından sonra, uygulama bölgesinde kollajen sentezi arttığı için, dolgu erise bile eskiye oranla çok daha iyi bir görünüm oluşmaktadır.

   Sevgi ve saygılarımla

 2. Merhaba,

  yanak, göz altı ve dudak dolgu ilgili fiyat ve iyileşme süreci hakkında bilgi rica ediyorum.

  teşekkürler.

  saygılarımla,

  • Merhaba Lara hanım
   Dolgu ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Sağlıklı günler dilerim.

 3. çene ucu ve göz altı dolgusu fiyat bilgisi teşekkür ederim.

  • Merhaba
   Dolgu fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 4. İyi günler elmacık kemiklerim hiç yok denecek kadar az bu yüzden yüzüm çökük duruyor uyguladığınız dolgu işleminin fiyatı nedir yaklaşık olarak ne kadar süre kalıcı olur şimdiden teşekkürler yaşım 20

  • Merhaba

   Dolgu işleminin kalıcılığı kullanılacak dolguya göre ortalama 3 ay-18 ay arasında değişiklik gösterir. Daha kalıcı bir yöntem düşünürseniz yağ enjeksiyonu tercih edebilirsiniz.
   Dolgu işlemi ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 5. Merhaba ben çene yanları dolgu fiyatlarını öğrenebilirmiyim birde yeriniz tam olarak nerde mail atarmısınız

  • Merhaba

   Dolgu uygulaması fiyat bilgisi ve detaylı adres bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

  • Merhaba Özge Hanım
   Yüz dolgusu ile ilgili istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   İyi günler dilerim…

  • Merhaba Rozarin Hanım

   Dudak dolgusu ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 6. Çenemde Gamze var be oranın dolgu işlemi veya tedavi yaptırmak istiyorum fiyat ve bilgi verirmisiniz teşekkürler

  • Merhaba Furkan Bey

   Dolgu uygulaması ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 7. Merhaba bende gozalti dolgusu ve elmacik kemiği dolgusu için fiyat alabilir miyim

  • Merhaba Enes Bey

   Yanak dolgusu ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle..

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.