Mini Abdominoplasti (Mini Karın Germe Estetiği)

Klasik karın germe estetiğinde göbek deliğinin altındaki fazla sarkmış deri alınır, göbek deliğinin yeri değiştirilir ve karın kaslarını sıklaştırma işlemi göbek deliğinin hem altı hem üstünde yapılır. Oysaki mini karın germede, klasik karın germe işlemine göre çok daha sınırlı bir işlem yapılmaktadır.  Tabiki klasik yöntemin minisi olması nedeniyle, iyileşme çok daha çabuk olmakta, hastanede kalmayı gerektirmemektedir.

Hangi hastalar mini karın germe estetiğine uygun adaydır?

Göbek deliği altında ılımlı bir sarkması olan ve göbek deliği üzerind herhangibir gevşeklik ve sarkma yada kontur düzensizliği problemi olmayan adaylar bu yöntemden faydalanabilirler.

Mini abdominoplasti tekniğinde yapılan işlemler nelerdir?

Mini karın germede, genital bölgede planlanan çok kısa bir kesiden girilerek göbek deliğine kadar olan doku kaldırılır, ancak göbek deliğinin yeri değiştirilmez. Göbek deliğinin altındaki alanda kas sıklaştırma işlemi yapılır ve son olarak fazla olan deri çıkartılır.

Mini abdominoplasti işleminin klasik yönteme göre avantajları nelerdir?

Çok kısa bir iz kalır. Hatta sezeryan izi varsa, bu iz içinden girilerek bu işlem tamamlanabilir. Göbek deliğinin yeri değişmez. İşlem sonrası aynı gün hastaneden çıkılabilir. Klasik karın germede olduğu gibi uzun süreli korse kulanımı gerekmez. İşlemden sonraki gün normal yaşamınıza dönebilirsiniz.

Mini abdominoplasti işlemi karnımdaki tüm çatlakları giderirmi?

Eğer çok yaygın bir alanda çatlak varsa tamamen gideremez. Ancak çatlakları ve fazlalıkları büyük oranda giderir. Bundan sonra ise lazer uygulamaları ile kalan çatlaklarınızın büyük bir kısmını silmek mümkündür.

Bu yöntemde göbek deliği üzerindeki alanda sıklaştırma yapılamaz mı?

son yıllarda endoskopik teknik ile birlikte göbek deliği üzerine sıklaştırma işlemi yapılması mümkün olmuştur. Ayrıca mini abdominoplasti sonrası fraksiyonel lazer uygulaması ile dışardan sıklaştırma yapılabilmektedir.