X
KAMPANYA

Karın Estetiği – Lipoabdominoplasti

 

KARIN GERMEDE DAHA KISA İZ, DAHA ÇABUK İYİLEŞME VE DAHA İYİ ESTETİK SONUÇ: LİPOABDOMİNOPLASTİ

Karın bölgesindeki fazla yağlar, deri dokusundaki sarkmalar, çatlaklar, bel bölgesindeki kalınlaşma günümüzde kadının güzelliğini, estetik görünümünü olumsuz etkileyen önemli unsurlardan birisidir. Hareketsiz yaşam, sık kilo alıp vermeler, doğumlar ve daha başka pek çok neden bu bölgelerdeki deformasyon ve kontur düzensizliklerinin sebepleri arasındadır. Hangi sebeple deforme olursa olsun, karın-bel bölgesinin eski formuna kavuşturulması ve yeniden şekillendirilmesi işi Estetik Cerrahinin gündeminden düşmeyen ve sürekli yeni arayışların devam ettiği alanlar içerisindedir. Son yıllarda oldukça revaçta olan Lipoabdominoplasti yöntemi bu konudaki ihtiyaçlarımızın pek çoğuna cevap vermektedir. Karın germe operasyonlarında son 3 yıldır başarılı bir şekilde kullandığım bu teknik sayesinde artık klasik karın germe ameliyatlarına neredeyse hiç ihtiyaç kalmamaktadır.

Lipoabdominoplasti tekniği nedir?

Teknik aslında basitçe abdominoplasti (karın estetiği) ile liposuction (yağ emme) yöntemlerinin kombinasyonu gibi görünsede, altta yatan felsefe çok daha komplikedir. Bu teknikde, klasik yöntemle yapılan geniş diseksiyonlar (doku kaldırma) yerine, liposuction ile diseksiyon ön plana çıkarılmakta, bu sayede karın bölgesinde homojen bir doku elde edilirken, bu dokunun kanlanması korunmaktadır. Tüm bunların sonucu olarak daha çabuk iyileşme sağlanmakta, çok daha güzel bir karın dokusu elde edilmekte ve klasik karın germelerde operasyon sonrası görülen bazı olumsuzluklar (yara iyileşme problemi, seroma oluşumu, karın derisinde his kusuru..) neredeyse hiç görülmemektedir.
Yöntem temel olarak 1-karın bölgesinin dikkatli ve geniş bir alanda liposuction ile inceltilmesi ve mobil bir hale getirilmesi, 2-alt karın bölgesinden yapılacak kısa kesiler ile göbek deliği altından deri ve yüzeyel yağ dokusunun çıkarılması, 3-karın kaslarının sıklaştırılması aşamalarından oluşur.

Lipoabdominoplasti yöntemi hasta açısından hangi avantajları taşımaktadır?

Yöntemin pek çok avantajı var. Klasik karın estetiği yöntemlerine göre ameliyat izinde neredeyse %40 lık bir azalma söz konusu. Yani iz neredeyse tamamen genital bölgede ve neredeyse hiç fark edilemeyen bir iz bırakılmakta. Diğer önemli avantaj ise iyileşme periyodu çok daha kısa ve konforlu. Hastaların büyük bir kısmı 2-3 gün içerisinde işlerine dönebiliyorlar. Diğer taraftan yöntemin belkide en önemli kazanımı komplikasyon (istenmeyen sonuçlar) oranının, klasik karın germe yöntemlerine göre son derece düşük olması. Örneğin bu hastalarda neredeyse hiç yara iyileşme problemi veya seroma (sıvı birikmesi) gibi komplikasyonlar görmüyorum.

Yöntem kimler tarafından uygulanabilir?

Ülkemizde diğer pek çok alanda olduğu sağlık konusunda da uzmanlıkların önemine yeterince saygı duymadığımız bir gerçek. Herkesin her şeyi yapabileceği inancıyla hareket ederek bireysel ve toplumsal anlamda,çoğu zaman, ağır bedeller ödüyoruz. Sağlık gibi hayati bir konuda da bu geleneksel anlayışımızın sürüyor olması elbette oldukça şaşırtıcı ve hatta endişe verici. Estetik cerrahi alanında da hekim olan ancak uzmanlığı estetik cerrahi konusunda olmayan kişilerin çeşitli müdahalelerde bulunduklarına tanık olabiliyoruz. Elbette bedeninizle ilgili  büyük ya da küçük her müdahale mutlaka hekim tarafından ve estetik amaçla yapılacak tüm uygulamalar da estetik cerrahi alanında uzmanlığı tamamlamış cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Lipoabdominoplasti yöntemi  kesinlikle bir Estetik Plastik Cerrahi uzmanı tarafından uygulanmalıdır. Ancak bu teknikte kullanılacak liposuction yöntemi ve doku kaldırma işleminin bazı özellikleri olması nedeniyle, işlemin lipoabdominoplasti konusunda deneyimli bir Estetik Cerrah tarafından yapılması önemlidir. Ben kliniğimde yaklaşık 3 senedir klasik karın germe yerine, lipoabdominoplasti yöntemini kullanmaktayım.

Sigara içen kimselerde bu yöntemi kullanabiliyormusunuz?

Sigara içimi tabiî ki karın estetiği ameliyatlarının en önemli kontrendikasyonlarından birisidir. Yani, sigara içen bir kimsede operasyon sonrası pek çok yara iyileşme problemi yaşayacağınız için bu ameliyatı yapmayın demektir. Lipoabdominoplasti yöntemi bu konuda bize yeni imkanlar sunmaktadır. Bu yöntemde karın dokusunun kanlanması büyük ölçüde korunduğu için, sigara içen veya obez kimselerde klasik yönteme oranla çok daha güvenle uygulamaktayız. Bu noktada hastamız sigara içsin bizde bu tekniği rahat rahat kullanalım anlamı tabiî ki çıkarılmamalıdır. Ancak eski tekniklere oranla yöntemin sigara içenlerde bile çok güvenli olması, biz Estetik Cerrahlar için son derece önemlidir.

Lipoabdominoplastide dikişler ne zaman alınır ve ne kadar iz kalır?

Lipoabdominoplastide, klasik abdominoplastiye oranla çok daha az bir iz bırakılır ve bu iz tamamen genital bölge içerisindedir. Ayrıca doku kapama için bu yöntemde kullandığımız özel yapıştırıcılar sayesinde dikiş alınmaz ve operasyondan sonraki gün bile rahatlıkla banyo yapabilir, duş alabilirsiniz. Aslına bakılırsa karın bölgesindeki çatlaklardan kurtulduğunuzu, belinizin inceldiğini, sarkmaların giderildiğini düşünürseniz, çamaşır ve bikinizin içinde kalacak ve kimsenin kolay kolay fark edemeyeceği bir iz rahatlıkla tolere edilebilir diye düşünüyorum. Heleki lipoabdominoplasti ile bu izin klasik karın germeye oranla dahada kısaltıldığı düşünülürse, iz konusunu hiç problem etmeyin derim.

Lipoabdominoplasti yöntemi ile başka işlemleri kombine edebilirmiyiz?

Pek tabiî ki bu yöntemle diğer tüm estetik cerrahi girişimlerini kombine ederek kullanabiliriz. Hatta yöntem klasik karın germeye oranla daha kısa sürdüğü için ve hasta daha kolay toparlandığı için kombine girişimleri güvenle gerçekleştirebiliyoruz. Bu noktada özellikle lipoabdominoplasti den elde edilen yağ dokularının yüz bölgesi, meme, popo gibi ihtiyaç duyulan alanlara enjeksiyonu ile bir taşla 2 hatta 3 kuş vurmanın mümkün olduğunu hatırlatmak gerekir diye düşünüyorum.

Lipoabdominoplasti sayesinde estetik açıdan güzel görünümlü karın ve ince bel görünümüne daha az sıkıntı çekerek ve daha az iz ile kavuşmak mümkün olduğuna göre daha fazla düşünmeye gerek yok diyorum.

32 Responses to Karın Estetiği – Lipoabdominoplasti

 1. Karin germe ameliyati fiyati ve genel bilgi verirseniz sevinirim .tesekkurler(tel:0031621525994)iozellikle lipo ile ayni anda uygulama yapilmadi ilgimi cekti

 2. karın germe ameliyatı ödeme tarifleri ve fiyatı hakkında bilgi vermenizi e posta adresime beliyorum

  • mail adresinize karın germe ameliyatı ücreti hakkında ileti yapılmıştır

 3. Operasyonun fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz. Mail adresime gonderirmisiniz.

 4. acaba bende fiyat alabılrımıyım meaıl adresime .

 5. hocaman merhaba ben askerden sonra asırı derecede kılo aldım ve vucudumda catlaklar olustu gobek kısmımda sımdı bu kıloların buyuk kısmını verdım acaba bu catlakları yok edebılırmıyım bırde fıyat alırsam meaıl adresıme sevınırım ıyı calısmalar.

 6. Karın germe ameliyatı fiyat ve ödeme seçenekleri iletişim bilgilerinizi mail atarsanız sevinirim…

 7. Merhabalar bu tip ameliyatların maliyeti nedir öğrenebilir miyim?
  Teşekkürler

 8. fiyatı nedir dogumdan sonra karnım felaket kötü durumda moralım cok bozuk facebook kullanıyorum buradan msj atarsanız sevınırım lutfen

 9. lipoabdominoplasti ve tam karin germe ameliyat fiyatlarini ogrenebilir miyim

  • Merhabalar Berna Hanım,

   Tam karın germe ve lipoabdominoplasti operasyonlarının ücreti tercih edeceğiniz hastaneye ve mevcut deformiteye göre değişmektedir.

   Ayrıntılı bilgi ve muayene için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 nolu telefonlardan ayşegül hanım ile irtibata geçebilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 10. Serkan Bey, Ben lipoabdominoplasti ameliyatını yaptırmak istiyorum Siz estetik ameliyatlarınızı acaba hangi hastanede yapıyorsunuz ve Özel yatarak tedavi olmak için sigortam var acaba bu imkanımdan faydalanmam mümkünmüdür Değilse maliyetleri nasıl bilgi almak istiyorum Lütfen en kısa zamanda beni bilgilendirirseniz memnun olurum Teşekkürler

  • Merhabalar,

   Lipoabdominoplasti işlem ücreti mevcut deformitenize ve operasyon için tercih edeceğiniz hastaneye göre değişmektedir. Hiçbir sigorta sisteminden bu operasyon için faydalanamazsınız, tamamıyle estetik bir operasyondur.

   Ayrıntılı bilgi ve muayene için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 nolu telefonlardan Ayşegül hanım ile irtibata geçebilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 11. Merhaba lipoabdominoplasti ile ilgili aciklamalariniizi okudum.acaba ben uygun bir hastamiyim onu ogrenmek istiyorum.amacim bu operasyonla kilo kaybetmek degil sadece karnimdaki o kocaman sarkikligin gitmesi.1.57 boy 90kg yum.bu ameliyati olmaya engel olan rahatsizliklar nelerdir?bu kiloyla bu ameliyati olabilirmiyim?sorularimi cevaplarsaniz cok memnun olurum.teekkur ederim.

  • Tuba hanım merhabalar,

   Bu ameliyatı elbette olabilirsiniz, ancak mevcut kilonuzdan dolayı sizin bu işlemden ne beklediğinizi karşılıklı konuşarak öğrenmek gerekir, dolayısıyla muayene etmeden net bir bilgi edinmeniz bence sağlıklı değil. Ameliyat olmanıza engel herhangibir sağlık probleminiz yok ise bu ameliyatı olmanızda hiçbir sakınca yoktur.

   Muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 den kliniğime ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 12. Karnım germe ameliyat la birlikte sırt takı yağlar alınabiliyor mu ve fiyatları bilgi almak isterim tes

  • Merhaba
   Karın germe ameliyatı ile birlikte sırt yağlarınızdan da kurtulmanız mümkündür. Bu sayede daha rahat ve daha güzel hissedeceksiniz 🙂
   Karın germe ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 13. Fiyat konusunda epostadan bilgilendirme yapabilir misiniz.
  Teşekkürler,

  • Merhaba
   Karın germe fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 14. Merhaba,
  Karın bölgemde spor ve kilo kaybına bağlı deri fazlalığı mevcut. Operasyonla ilgili Ücret bilgisi rica edebilir miyim?

  • Merhaba

   Karın germe ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 15. Karin germe ameliyati hakkında fiyat bilgisi verebilir misiniz ve ameliyat öncesi kilo vermemız gerekli mi

  • Merhaba Sevcan Hanım

   Bazı durumlarda kilo vermeniz istenebilir. Muayene sırasında net bilgi sizlere verilecektir.
   Ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 16. Merhaba benim karin bölgemde sarkma var bunları aldirmak istiyorum ve buradan alinan yaglarla göğüs büyütülüyor mu? Fiatini öğrenmek istiyorum ve ne kadar zamanda işe dönebilirim. Cevap yazarsanız randevu alip gelmek istiyorum çok teşekkür ederim

  • Merhaba Buse Hanım

   Karından alınan yağlar ile göğüse yağ enjeksiyonu yapılabilir. İşlemlerden yaklaşık 5-7 gün sonra iş hayatına dönebilirsiniz.

   Ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 17. Merhaba tekrar, fiyatı karın germe için öğrenmek istemiştim. Ayrıca ameliyat için tercih edilen ay varmı?

  • Merhaba Filiz Hanım
   Karın estetiği ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dilerim.

 18. Lipoabdominoplasti ameliyatı fiyatını öğrenebilir miyim?

  • Merhaba Betül Hanım

   Lipoabdominoplasti ameliyatı ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 19. Merhaba,
  Karından yağ aldırma operasyon yaklaşık fiyat öğrenebilir miyim,
  Teşekkürler, iyi günler dilerim

  • Merhaba İlmiye Hanım
   Liposakşınla ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle…

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.