Penis BüyütmePenis Büyütme Estetiği

Erkekler için başarılı ve sağlıklı bir cinsel yaşamın önünde çoğu zaman psikolojik engellerin olduğunu biliyoruz. Toplumun genel algısının ve fizyolojik bazı sonuçların da etkisiyle kısa ya da ince yapılı penis şekli genellikle hem karşı cins tarafından hem de erkeğin kendisi tarafından çok sevilmez. Bu nedenle erkekler daha kalın ya da daha uzun bir penis için çeşitli yöntemlerle çözüm bulmaya yönelirler.

Penis büyütme estetiği, daha sağlıklı ve özgüvenli bir sex yaşamını ve beraberinde de kendine güvenen bireyin olumlu iletişim kurabilme yeteneğini geliştirecek bir tercih olabilir. Penis büyütme ameliyatı ve penis kalınlaştırma ameliyatı için bu konuda mutlaka tecrübesi olan bir estetik cerrah tercih edilmelidir. Zira söz konusu işlem, bu konuda bilgi ve tecrübe gerektirir.

Penis Büyütme Estetiğinin Fiyatı Nedir?

Diğer tüm estetik cerrahi ameliyatları ve uygulamalarında olduğu gibi penis büyütme estetiğinde de kişiye özgü birçok etmen bir araya geldiği için ve tedavi planı buna göre belirlendiği için muayene öncesi bir fiyat vermek mümkün değildir.

Erken Boşalma ve Penis Estetiği

Birden çok nedene bağlı olabilen ve çok yaygın bir cinsel problem olan erken boşalma konusunda penis estetiğiyle çözüm elde edilemez. Çünkü penis kalınlaştırma estetiği ve penis uzatma estetiği erken boşalma gibi fonksiyonel durumlar için bir tedavi yöntemi değildir.

Ereksiyon Sorunları İçin Penis Büyütme Estetiği Yapılır mı?

İmpotens de denilen ereksiyon sorunları için üroloji, prsikoloji ve diğer disiplinlerde çözüm ve tedavi seçenekleri sunulabilir. Ancak penisin yapısında ve penisin şeklinde bir değişiklik sağlayan penis büyütme ameliyatı ile ereksiyon tedavisi yapılmaz.

Daha Başarılı Bir Sex Hayatı İçin Penis Büyütme Ameliyatı yapılabilir mi?

Sex ya da cinsel yaşam, toplumsal algılarımızla yakın bir ilişki içindedir. Bu nedenle birçok durumda görülmektedir ki, penis büyütme ameliyatları, bireylerin sex yaşamına olumlu bir katkı sağlamaktadır.

Kimler Penis Büyütme Ameliyatı Yaptırabilir?

Penis büyütme ameliyatı yaptırmak isteyenlerin öncellikle bu ameliyattan gerçekçi bir beklentilerinin olması gerekir. Ereksiyon problemi, farklı bir nedene bağlı mutsuz cinsel yaşam, prsikolojik farklı eğilimler ya da erken boşalma sorunlarının çözümü penis estetiğinde aranmamalıdır.

Ameliyattan Sonra Penis Kaç cm Uzar ya da kalınlaşır?

Penis büyütme ameliyatı, penisi uzatma ya da kalınlaştırma amacı taşır. Söz konusu işlemden sonra, 1,5 cm ile 2cm arasında değişen bir oranda uzama elde edilir. Kalınlaştırma işleminin sonucunda ise 0,5 veya 1,5 cm kalınlaşma sağlanabilir.

Penis Kalınlaştırma ve Penis Uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Penis uzatma işleminde elde edilen uzunluk ancak ereksiyon sırasında ortaya çıkar. Bilinen penis uzatma ameliyatlarında genellikle pudental liagaman adı verilen bir bağın kesilmesi yöntemi uygulanmaktadır. Fakat bu bağın kesilmesi penisin ereksiyonda aşağı bakar biçimde durmasına neden olur. Doç.Dr. Serkan Yıldırım, penis uzatma ameliyatlarında bu bağı kesmeden çalışır. Penis kalınlaştırma ameliyatında ise temelde iki yöntem söz konusudur. Deri altı dermis ve yağ dokusu bütün olarak alınıp penis etrafına sarılabilir veya yağ dokusu kanüller yardımıyla liposakşın yöntemiyle alınır ve özel işlemlerden geçirilerek penis etrafına enjekte edilir.

Penis büyütme estetiği sonrasında iz kalır mı?

Penis kalınlaştırma ameliyatı eğer yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılırsa 1mm lik kimsenin farkedemiyeceği izler kalacaktır. Penis uzatma estetiğinde ise penisin vücutla birleştiği yerde ön ve arka kısımda çizgi şeklinde iz kalacaktır, bu izler zamanla ten rengine döneceği için kolaylıkla fark edilemez.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Ereksiyon / İlişki Yasaklanır mı?

Ameliyat sonrası ertesi gün hasta taburcu edilir, peniste şişlik ve morluk olabilir. Penis büyütme ameliyatı sonrasında 4 hafta süreyle ilişki önerilmez. İdrar yapma ile ilgili herhangi kısıtlama yoktur.

Penis Başı / Glans Penis De Büyütülebilir mi?

Penisin uç kısmı eriyen dolgular veya yağ enjeksiyonu ile büyütülebilir. bu bölgeye kullanılacak dolgunun yaklaşık 12-18 ay kalıcılığı vardır. Penis başına yapılan geçici dolgu uygulamasının taktil duyuyu azaltarak erken boşalma tedavisinde başarılı sonuç verdiği bilimsel olarak gösterilmiştir.