X
KAMPANYA

Mini Burun Estetiği – Rinoplasti

 

Mini Rinoplasti (Mini Burun Estetiği)

Estetiğinde minisimi olurmuş demeyin :). Herşeyin minisi olduğu gibi, karın germe estetiğininde (mini abdominoplasti), burun estetiğininde (mini rinoplasti) minisi olur. Burun estetiği isteyen her bireyin beklentisi ve istediği görünüm değişkendir. Ayrıca tabiki her hastamızın burun şekli ve yapısı aynı değildir. Dolayısıyla her burunda yapılacak işlem farklılık gösterir. Bazen tüm burnu yeniden şekillendirmek gerekirken, bazen burun estetiği işleminde sadece burnu törpülemek yeterli olabilir. İşte tam bir burun estetiği işlemi gerektirmeyen burunlarda yapılan küçük değişimleri mini rinoplasti olarak isimlendirmekteyiz.

Mini rinoplasti işleminde neler yapılabilir?

Genellikle mini burun estetiğini talep eden hastalarda, burun yüz ilişkisi normaldir ve nefes alma problemi bulunmaz, burun orta hattadır, herhangibir eğrilik yoktur, dolayısıyla kırma işlemi gerekmez. Burun ucunda bir miktar kaldırma işlemi, burun sırtındaki kemiği hafif törpüleme sıklıkla yapılan ve yeterli olan işlemlerdir.

Burun ucu kaldırma ve törpü dışında mini rinoplastide neler yapılabilir?

Burun kıkırdakları küçültülebilir, burun kısaltılabilir, burun üstüne kıkırdak konulabilir.

Mini rinoplasti işlemi lokal aenstezi altında yapılabilirmi?

Evet, burun törpüleme ve burun ucu kaldırma dahil, yukarıda bahsedilen işlemler lokal anestezi ve sedasyon ile yapılabilir.

Mini rinoplasti hangi teknikle yapılır?

Mini rinoplasti kapalı teknikle rahatlıkla yapılabilien bir işlemdir. Ancak daha fazla işlem yapılması gerektiğinde açık teknikde kullanılabilir.

Sadece dikişle burun ucunu askılama yada kaldırmak mümkünmüdür?

Evet mümkündür, ancak bu bir askılama işlemi değildir. burun ucu kıkırdağı bir dikiş yardımıyla kalıcı olarak septuma yaklaştırılır. Sonuç olarak burun ucu istendiği kadar kaldırılmış olur.

Mini rinoplasti sonrasında ne zaman normale dönerim?

Mini rinoplasti sonrası genellikle aynı gün, nadirende 2 gün içinde normal yaşama dönersiniz. Bu işlemde morarma hiç olmaz, şişlikler yok denecek kadar az olur. Tampon kesinlikle kullanılmaz.

Mini rinoplasti dışında botoks ve dolgu ile burun estetiği yapılırmı?

Bazı durumlarda botoks ve dolgu ile burun estetiği yapılması mümkündür. Konuyla ilgili olarak ‘ameliyatsız burun estetiği’ makalemi okumanızı öneririm.

Mini rinoplasti hangi koşullarda gerçekleştirilir?

Ben mini rinoplastiyi hasta güvenliği açısından büyük oranda hastane koşullarında ve lokal anestezi ile yapmaktayım. Daha az sıklıkla uygun hastalarda ofis koşullarında işlemi gerçekleştirebilmekteyiz.

7 Responses to Mini Burun Estetiği – Rinoplasti

 1. Sıkı bir diyet sonrası vermiş olduğum 13 kilodan sonra var olan burun sırtımdaki kemerim kendini daha çok belli etmeye başlamıştı.Benim de böyle bir burun ile gezmeye hiç niyetim olmadığı için hemen Serkan bey’i buldum ve ameliyat olmaya karar verdim.Ameliyat sonrası ağrı eşiği düşük olan bir insan olarak ne aşırı şişlik ne morluk ne de ağrım vardı.İlk 2 gün ağrı kesici kullandım hafif sızlamadan kaynaklı.O kadar da olsun dedik :D.İş hayatımıda hiçbir şekilde etkilemedi.1 hafta kadar sonra burun üstümdeki alçıyı çıkardıklarından sonra elime bir ayna verildi.Sonuç harikaa.Hatta hasret olduğum selfie bile çektim anında 😀 1 hafta sonrasında bile bu kadar kibar bir burun çıkarılabileceğini düşünmemiştim.Vücudum veya yüzüm ile ilgili başka bir sıkıntım olsa yine Serkan bey derim…

 2. Ameliyatsız, ağrısız, dikişsiz, mini burun estetiği yaptırmak isteyenlere mutlaka Serkan beyi görmenizi tavsiye ederim….. çok memnun kaldım sadece burun ucumun biraz kalkmasıyla o kadar mutlu oldumki artık profilden çekilen resimlerime bakmaktan sıkılmıyorum……Bu kadar basit bir estetik varken neden beklediğimi ben de bilmiyorum:)

 3. Aynı gün burun kıkırdaklarımı küçültüp işime geri döndüm inanması zor değilmi! Bende Serkan beyle görüşünceye dek inanmamıştım. Heyecanımı, mutluluğumu, paylaşmak istedim, benim gibi yoğun çalışan vakit sıkıntısı yaşayanlara kesinlikle tavsiye ederim. Teşekkürler Serkan bey:))))))

 4. Merhaba mini burun estetigi icin fiyat alabilirmiyim

  • Merhaba Zeynep Hanım
   Mini burun burun estetiği ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   İyi günler dileriz.

 5. Merhaba bende sadece burun ucu kaldırmak istiyorum minirinoplasti gibi bi ufak operasyonun olduğunu duydum ancak fiyat konusunda bi fikrim yok fiyat bilgisi verirmisiniz

  • Merhaba Yavuz Bey
   Mini rinoplasti ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle….

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.