X
KAMPANYA

Dolguyla Çene Estetiği

çene-ucu-dolgusu

Ameliyatsız Çene Estetiği

Günümüzde estetik cerrahinin en sık uygulamalarından bir tanesi şüphesiz dolgu estetiği uygulamaları. Yüz dolgusu ve dolgu estetiği ndeki başarılı sonuçlar hergeçen gün uygulamalara yenilerinin eklenmesi ve ameliyatsız estetik alanındaki ilerlemeyide beraberinde getiriyor. Çene ucu dolgusu ve çene köşesi dolgusu gibi dolgu estetiği uygulamalarıyla yüzün estetik anlamda çok daha etkileyici kılınması ve orantılı güzellik sağlanması mümkün. Yüz güzelliği dendiğinde yüzdeki tüm estetik ünitelerin birbiriyle uyumlu olması şart, dolayısıyla iyi bir analiz sonrasında, küçük ama etkili dokunuşlar dolgu estetiği ile sağlanarak yüzünüzde çok daha etkileyici bir güzellik sağlanabilir. İşte bu noktada en büyük yardımcılarımızdan biri dolgular. Şimdi beraberce çene dolgusu ile dolgu estetiği nin detaylarını inceleyelim.

Çene ucu dolgusu yada çene dolgusu nda hangi malzeme kullanılır ?

Burun dolgusu, yanak dolgusu, elmacık dolgusu gibi tüm diğer dolgu estetiği işlemlerine benzer şekilde, çene ucu için kullandığımız malzeme hyaluronik asit türevleridir. Hyaluronik asit tüm dünyada en sık kullanılan ve en güvenli olan dolgu estetiği materyalidir. Vücutta herhangibir allerjik reaksiyona sebep olma ihtimalinin neredeyse olmaması, komplikasyon ve yan etki risklerinin yok denecek kadar düşük olması bu ürünün başarıyla kullanılmasındaki ana faktörlerdir.

Dolguyla çene estetiği için hangi marka dolguyu tercih ediyorsunuz

Kliniğimde tüm dolgu estetiği işlemlerinde dünyanın en kaliteli dolgu markaları kullanılmaktadır. FDA onaylı olan bu markalar dünyadaki en kaliteli ve güvenilir dolgu üreticileridir. Çene ucu dolgusu için yaklaşık 12-18 ay kalıcılığı olan dolgular tercih etmekteyim. hastam tarafından istendiği takdirde 2 ve 3 yıl kalıcılığı olan dolgularda kullanmaktayım.

Çene ucu dolgusu eridikten sonra çenede herhangibir problem yaratırmı?

Hyaluronik asit türevleri vücut tarafından tamamen eritilme özelliğine sahiptir, dolayısıyla ürünün ömrü dolduğunda, vücut tarafından eritilerek tamamen vücuttan uzaklaştırılır.

Dolguyla çene estetiği sonrasında kalıcı çene ucu estetiği yapılabilir mi?

Kliniğimde çene ucu estetiği için başvuran pekçok hastam, öncelikle bir çene ucu dolgusu uygulaması ile ameliyatın olası sonuçları hakkında bir fikir sahibi olmayı tercih etmektedirler. Dolguyla çene estetiği  hastalarının yaklaşık %50 si ameliyat yerine tekrarlayan dolgu uygulamaları ile devam ederken, kalan %50 lik kesim dolgu ile elde edilen sonucu kalıcı hale getirmek için ameliyatla çene ucu estetiği yaptırmaya karar vermektedirler.

Çene ucu dolgusu ağrılımıdır ve işlem ne kadar sürmektedir?

Dolguyla çene estetiği diğer dolgu estetiği uygulamaları gibi muayenehane koşullarında yapılan, son derece ağrısız ve konforlu bir işlemdir. Gerektiğinde özel ağrı kesici kremler ve soğutucu anestezi uygulamaları yapılır. İşlem yaklaşık 10dk. kadar sürer ve işlem sonrasında hiçbir kısıtlama olmaksızın normal hayatınıza devam edersiniz.

Yüz dolgusu ile çene bölgesinde yapılabilen estetik uygulamalar nelerdir?

Çene ucu büyütme, çene ucu uzatma, çene ucu formu değiştirme, çene köşesi belirginleştirme, çene hatlarını belirginleştirme, çene asimetrisi düzeltilmesi gibi pekçok estetik işlem dolgu uygulamaları ile gerçekleştirilebilir. Böylelikle dolguyla çene estetiği sayesinde ameliyatsız bir şekilde, orantılı bir yüz görünümü sağlamak ve çok daha çekici görünmek mümkün olmaktadır.

27 Responses to Dolguyla Çene Estetiği

 1. 1 hafta önce yapmış olduğunuz çene dolgusundan çok memnun kaldım. Yüz hatlarıma göre daha kısa yapıda olan çenem artık fotoğraflarda daha orantılı duruyor. İlk günkü hafif şişliğinden sonra herşey yolundaydı. Dolgum eridiği zaman tekrar kesinlikle size gelicem.

 2. Merhaba, çenem yüz hatlarına göre biraz geride duruyor, bunun için çene dolgusu yapılabilir mi, siz önerir misiniz? Ücret bilgisi gönderir misiniz?

  • Merhaba
   Çene dolgusu ile çene köşeleri belirginleştirme, çene asimetrisini hafifletme gibi problemleri kolaylıkla düzeltebiliyoruz.
   Muayene sırasında konu ile ilgili detaylı bilgilendirme sizlere tarafımdan iletilecektir.
   Dolgu uygulaması ortalama ücret bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 3. Mrb benim üst dudagimin sol tarafi sag tarafina göre daha düsük asimetrik bir görüntü var. Bunu kalici olarak ne yapabiliriz. Ayrica cenemde biraz geride cene dolgusu cözüm olur mu? Her ikisi icin bir fiyat bilgisi gönderebilirseniz sevinirim. Tskler

  • Merhaba
   Çene asimetrisini düzeltebilmemiz için çene dolgusu uygulaması sonucu çok iyi sonuçlar vermektedir. Eğer daha kalıcı bir yöntem ister iseniz yağ enjeksiyonu düşünebilirsiniz.
   Çene dolgusu ve çeneye yağ enjeksiyonu ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 4. Çenede kendiliğinden oluşan asimetri bozukluğu var . ortalama tedavi ücreti ne kadardır ?

  • Merhaba Ahmet bey

   Çene asimetrisi için uygulanan çene dolgusu ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

 5. Alt çenem geride kalıyor ve gıdım çıkıyor. Çenemle boynum neredeyse birleşecek ortalama fiyat alabilirmiyim sizden?

  • Merhaba Ebru Hanım

   Dolgu ile çene estetiği uygulaması yapıyorum. Bununla ilgili istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   Ancak başka alternatiflerimizde mevcut, yağ enjeksiyonu yada çene impilantı da yapılabilir.
   Sizin için hangi işlemin uygun olacağına ancak sizleri muayene ettikten sonra karar verebiliriz..
   Sağlıklı günler dilerim.

 6. Mailime çene dolgusu ile ilgili fiyat bilgisi alabilir miyim

  • Merhaba Şule Hanım

   Dolgu ile ilgili istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   İyi günler dileriz.

 7. Benim çenem geride çenemi uzatmak istiyorum ama diş teli takıyorum sıkıntı olur mu 2.5 yıldır diş teli takıyorum dişlerim düm düz çene yapım hiç değişmedi onun için estetik olmak istiyorum mümkün mü

  • Merhaba Eren Bey

   Elbette mümkün yapılabilir. Ancak sizleri muayene ettikten sonra daha detaylı bilgilendirme yapabilirim.
   Sağlıklı günler dileriz…

 8. Merhaba çenemde asimetri var çene ucu dokgusunve yağ enjeksiyonu hakkında fiyat bilgisi alabilir miyim ? Birde yağ enjeksiyonunun kalıcılığı ne kadardır? teşekkürler

  • Merhaba Gizem Hanım
   Çene ucu dolgusuyla asimetriyi düzeltebiliriz. Vücudunuzun durumuna bağlı olarak yağ enjeksiyonunun kalıcılığı 2 ile 10 yıl arasında değişir.
   Dolgu ve yağ enjeksiyonu ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle..

 9. Merhaba, cenem yüzüme gore kucuk ve geride duruyor. Dolguyla hatta mumkunse kalici dolguyla çenemin kemikleri ve ucu yuzume orantılı hale getirilebilir mi ve fiyat bilgisini ogrenebilir miyim?

  • Merhaba Hakkı Bey
   Dolguyla çeneniniz daha ileriye alabiliriz. Ancak sizde biliyorsunuz ki sizi muayene etmeden net bir cevap veremem, cerrahi işlemde yapılabilir.Çene estetiği ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

   İyi günler dileriz.

 10. Merhaba. Benim çenemde asimetri var. Sol tarafımın çene köşesinden itibaren dolgu ile belirginleştirsem fiyat ne olur acaba?

  • Merhaba Sevde Hanım
   Dolgu işlemiyle asimetri olan bölgede düzeltme yapabiliyoruz. Elbette ki sizi muayene ettikten sonra konuyla ilgili daha detaylı bilgilendirme yapabilirim.
   Çene dolgusuyla ilgili istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Sağlıklı günler dileriz.

 11. Mrb fiyat bilgisi alabilir miyim çene dolgusu için?? Tesekkür ederim iyi çalışmalar..

  • Merhaba Aslı hanım

   Çene dolgusu ortalama fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

  • Merhaba Rabia Hanım
   Çene dolgusuyla ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Görüşmek dileğiyle…

  • Merhaba Ahmet Bey
   Çene dolgusu ile ilgili istediğiniz fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dileriz…

 12. Merhabalar, çene dolgusu için fiyat bilgisi alabilir miyim?

  • Merhaba İlayda Hanım
   Çene dolgusu ile ilgili fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   İyi günler dileriz.

Soru ve Görüşleriniz İçin

Name*

Email* (never published)

Website


*

* Bu sitenin içeriği, estetik cerrahi ve medikal estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.