İple yüz germe işlemi nedir?

İlerleyen yaş ile birlikte cildin elastisitesini kaybetmesi ve yerçekiminin karşı konulamaz etkisine bağlı olarak yüzümüzde sarkmalar meydana gelmektedir. Yüzünüzdeki bu sarkma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için biz estetik cerrahların elinde botox, dolgu, peeling, dermabrazyon, yağ enjeksiyonu gibi pek çok yöntem mevcut ancak tüm bu yöntemler arasında sorunu kökten çözen yegâne yaklaşım tabii ki “face lift” olarak adlandırdığımız yüz germe ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatlarının sorunu kökten çözücü bu özelliğine karşın özellikle ülkemizde pek çok birey çeşitli sebeplerden dolayı bu operasyondan kaçınmakta ve daha basit yöntemlerle bu sürecin hafifletilmesi veya düzeltilmesini istemektedirler. İşte bu noktada yüz germe ameliyatlarının bir alternatifi olarak özel geliştirilmiş iplikler ve askılama aparatları kullanılarak yüzün sarkan bölümlerinin gerdirilmesi, yukarıya askılanmasına yönelik yöntemler ortaya çıkmıştır. Bu noktada bu yöntemlerin hiçbir zaman bir yüz germe operasyonuna alternatif olmadığını belirtmek gerekir.

İple yüz germe kimlere uygulanabilir ?

İple yüz asma estetiği yüz germe  adayı operasyona tüm bireylere uygulanabilir. Ancak işlemin maksimum fayda sağlayacağı hasta grubunun özelliklerini söyle sıralayabiliriz
-40 ile 50 yaş arası
-özelikle orta yüz bölgesinde sarkma ve buna bağlı olarak burun-yanak kıvrımında derinleşme, göz altı bölgesinde çukurlaşma, yanakta çökme, alt çene bölgesinde sarkma bulguları bulunan
-cilt kırışıklığına bağlı olarak cilt dokusu çıkarılmasına fazla ihtiyacı olmayan
-yüz germe operasyonu istemeyen
-işlemden beklentileri gerçekçi olan bireyler

İple boyun germe işlemi yapılabilirmi?

Pek tabiki iple yüz germe işlemi gibi, bu dikişler yardımıyla boyun germe işlemi yapılabilir. Bu işlemde amaç, uzun ameliyat sürelerine ve boyun germe ameliyatlarının izlerine gerek kalmadan daha genç bir boyun görüntüsü elde etmek, boyun çene açısını estetik açıdan ideale getirmektir.

iple yüz germe ve boyun germe işlemleri nasıl yapılır ve avantajları nelerdir?

Bu işlemler ofis koşullarında, anestezi gerektirmeden ve hiçbir kesi yapmadan uygulanmaktadır. Dolayısıyla iple yüz germe işlemi sonrası morluk, şişlik ve ameliyat izi olmaz. İşlemin yapıldığı gün normal hayatınıza dönersiniz. Çok hafif şişlikler olabilir en fazla 24-48 saat içerisinde tamamen bu şişlikler kaybolur.