Popo Estetiği
Sarkmış ve estetik görünümünü kaybetmiş popoların yeniden şekillendirilmesi ve formuna kavuşturulması için yapılan işlemi “gluteal lift” yada “popo dikleştirme estetiği” yada “silikonsuz popo estetiği” olarak adlandırmaktayız. Popo dikleştirme operasyonu tek başına sadece gluteal bölgenin gençleştirilmesi ve formunun sağlanması için yapılabileceği gibi, bir tüm alt vücut şekillendirme operasyonunun bir parçası olarakda uygulanabilir ve bacak bölgesi ile basen bölgesinin gerdirilmesi, görünümünün düzeltilmesi sağlanabilir. Diğer taraftan karın bölgesi vücut şekillendirme prosedürleri ile birlikte uygulanarak, tüm vücut şekillendirme ameliyatının bir parçası olabilir.

Silikonsuz popo estetiği nasıl bir operasyon ?

Gluteal lift operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilir. Bu operasyonda diğer yöntemlerimizde olduğu gibi, doğal vücut kıvrımlarınız içerisinden ve iç çamaşır tercihinize uygun olarak tasarlanacak bir kesi ile, sarkmış olan deri ve yağ doku fazlalıkları alınır, kalan kısım gerdirilerek ve uygun form verilerek yukarıya doğru asılır. Bazen bu doku fazlalıklarının bir kısmı kalçaları dolgunlaştırmak için kullanılabilir.

Bu ameliyatta liposuction kullanılır mı

Vücut şekillendirme operasyonlarında liposuction elimizdeki en önemli silahlardan birisidir. Silikonsuz popo estetiği operasyonlarında gerektiğinde, kontur düzensizliklerini gidermek ve daha iyi bir

Şekillendirme yapabilmek için liposuction ve yağ enjeksiyonu olarak adlandırdığımız “lipofilling” yöntemlerini kullanmaktayız.

Popo dikleştirme ameliyatı sonrası nasıl geçer ?

Popo dikleştirme ameliyatı sonrasında mümkün olan en kısa zaman içinde mobilize olmanız ve gezmeye başlamanız bizim için oldukça önemli. Ameliyat sonrasında genellikle 1veya 2 gecelik bir hastane kalış döneminden sonra, dren olarak adlandırdığımız ve ameliyat sahasında birikecek sıvıları emen pompaları çekerek sizi evinize gönderiyoruz. Karın germe operasyonlarına benzer şekilde, kıyafetlerle rahatça kullanılabilecek bir korseyi 4-6 hafta süreyle kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ne zaman günlük yaşantıma dönerim

Çoğu hastamız 1 hafta içerisinde günlük yaşantılarına dönmekteler. Şişliklerin inmesi ve dokuların oturması yaklaşık 4-6 haftalık bir süreç gerektiriyor, dolayısıyla günlük sosyal aktivitelerin dışındaki ağır fiziksel aktivitelerin 4 haftadan önce başlamasını istemiyoruz.

İzler belli olur mu

Silikonsuz popo estetiği sonrası İzlerin genişlemesine engel olmak ve fark edilmeyen bir ameliyat izi bırakmak için dokular birkaç kat olarak ve özel dikiş malzemeleri ile dikilmektedir. Dolayısıyla kalabilecek enaz izin kalması konusunda gereken her türlü prosedür uygulanmaktadır, burada kişilerin kendilerine ait faktörlerinde devreye girdiği unutulmamalıdır.