Foot massage

Ayak Bileği İnceltme Estetiği

Fazla kilolar bacaklarımızı da zamanla kalınlaştırırlar. Benzer şekilde aldığımız kilolar, genetik yatkınlık, spor ve egzersiz yaşam, yaş ilerledikçe ayak bileklerimizin kalınlaşmasına neden olur. Oysa ince ayak bilekleri, güzel bacakların en önemli göstergelerinden biridir.

Ayak bileklerinin daha ince olması için bazen spor ve diyet işe yaramaz. İşte böyle durumlarda kişi, istediği ayakkabıyı giyememekten, istediği gibi etek giyememekten yana önemli sorunlar yaşamaya başlar. Bugün, estetik cerrahi biliminin sağladığı etkiyle, ayak bileği çevresindeki yağlı dokuyu incelterek daha ince ayak bilekleri elde etmek üstelik de bunu neredeyse kalıcı olarak sağlamak mümkün.

Ayak Bilekleri Nasıl İnceltilebilir?

Estetik cerrahi alanında günümüzde gelinen nokta, ayak bileği inceltme estetiği konusunda farklı yöntemlerle başarı elde edilmesine olanak tanıyor.

Liposuction İle Ayak Bileği İnceltme Estetiği: Liposakşın diğer adıyla kanüller yardımıyla yağ aldırma işlemi ayak bileği çevresini inceltmek için de kullanılabiliyor. Ancak bu yöntem ayak bileği çevresine uygulandığında çok dikkatli olmak gerekiyor. Zira ayak bileği ve çevresi damar ve sinir yapıları açısından yoğun bir bölge. Bu nedenle işlemi yapan hekimin bu konuda deneyimli bir estetik cerrah olması çok dikkat edilmesi gereken bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Cerrahi Yöntemle Ayak Bileği Estetiği: Ayak bileğinde kemik dokudan kaynaklanan kalınlaşmalarda ve şekil bozukluklarında genellikle cerrahi yöntem tercih edilir. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyatla ayak bileği çevresi inceltilir.

Ayak Bileği İnceltme Estetiği Nedir?

Ayak ve alt bacak arasındaki geçişi sağlayan ayak bileklerinin ince bir yapıda olmaları estetik açıdan beklenen bir niteliktir. Ancak kilo alma, kilo alıp verme, egzersiz yapmama, genetik yatkınlık ev yaşlanma ayak bileği çapının genişlemesine neden olur. Cerrahi yöntemle ya da estetik uygulamalarla ayak bileği çevresini inceltme amacıyla yapılan estetik uygulamaya ayak bileği estetiği denir.

Kimler Ayak Bileği Estetiği yaptırabilir?

Ayak bilekleri alt bacak- ayak yapısı arasında olması gerekenden daha kalın duran, bu nedenle istediği ayakkabıyı ve özellikle çizmeleri giyemeyen, ayak bileklerinin kalınlığından şikâyet eden kişiler ayak bileği estetiği yaptırabilirler.

Ayak Bileği Estetiği Yürüyüşü Bozar mı?

Cerrahi yöntemle ayak bileği inceltme estetiği ya da liposuction benzeri yağ aldırma uygulamaları sonrasında kısa bir süre ayağı zorlamamak gerekir. Ancak söz konusu dönemden sonra hastanın yürüyüşünde her hangi bir bozulma ya da farklılaşma olmaması beklenir.

Ayak Bileği Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Ayak bileği inceltme estetiği, cerrahi yöntemle, liposakşın gibi yağ aldırma ameliyatı işlemleriyle veya radyo frekans gibi yağ kırıcı inceltici yöntemlerle yapılabiliyor.

Ayak Bileği Estetiği Kim Tarafından Yapılabilir?

Ayak bileği bölgesinin sinir ve damar yapılarınca yoğun olması bu konuda deneyimli bir estetik cerrahın bölgeye müdahale etmesini önemli kılar. Ayrıca sağlıkla ilgili her müdahalenin hekim tarafından ve estetik alanındaki işlemlerinde estetik cerrah tarafından yapılması gerektiğini önemle eklemek gerekir.